Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehetséges így adózni?

Lehetséges így adózni?

Figyelt kérdés
Van egy barátommal közös cégszerűségünk weboldalak, céges arculatok és kiadványok tervezésével foglalkoznánk. A kérdésem az lenne, hogy a számlaadásra milyen lehetőség van? A problémánk, hogy annyi bevételt nem termel a "cég", hogy valamelyikőnket bejelentve tudjuk foglalkoztatni, tehát lehetséges úgy számlát adnunk a szolgáltatásunkról, hogy egyikőnk után se kelljen járulékokat fizetni, stb és csak az elvégzett munka utáni adót fizessük be? Nem tudom, hogy változtat-e vagy adó és járulékok tekintetében fontos-e, de még mind a ketten nappali tagozaton tanulunk, amikor elvileg alanyi jogon jár az orvosi ellátás stb.
2009. jan. 23. 00:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nappali tagozaton tanultok, nyugodtan váltsatok ki vállalkozóit, mellékállású vállalkozók lesztek a tanulmányaitok miatt, és nem kell járulékokat fizetni egyikőtök után sem. Én is vállalkoztam suli mellett. Iskolalátogatásról kérjetek a suliban igazolást, azt kell majd beküldeni az APEH-nak. Csak adót kell fizetni a költségekkel csökkentett bevétel után. Az meg, ha jó könyvelőt találtok, nem lesz sok.
2009. jan. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:D És ez az egyetemi tanulmányok esetén is érvényes lesz, mert jövőre mennénk egyetemre.
2009. jan. 23. 12:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nappalin végzitek az egyetemet, akkor az első diploma megszerzéséig így van. De az látod meg sem fordult a fejemben, hogy még középiskolások vagytok, akkor nem biztos, hogy vállalkozhattok, csak ha már nagykorúak (betöltött 18. év) vagytok.
2009. jan. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, mind a ketten betöltöttük már a 18-at, meg tudod esetleg azt is mondani, hogy ennek mi a menete és milyen költségei vannak?
2009. jan. 23. 15:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Önkormányzathoz menjetek be, ott kérdezzétek meg, hogy pontosan hol kell intézni. Kérnek személyit, lakcímkártyát, erkölcsi bizonyítványt, meg a tevékenységhez szükséges végzettségeket (előfordulhat, hogy a webes árusításhoz kell legalább egy kereskedelmi érettségi). Fizetni nekem 5ezer forintot kellett az igazolványért (2001-ben), de lehet, hogy azóta duplájába is kerül. Legjobb, ha bementek, és megkérdezitek, vagy esetleg egy könyvelővel konzultáltok, mert manapság sokszor hónapról hónapra változnak a jogszabályok.
2009. jan. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged
2009. jan. 24. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!