Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Bizományi bababoltot szeretnék...

AudreyA4 kérdése:

Bizományi bababoltot szeretnék nyitni. Hogyan lehet elindítani? Hogyan kell adózni? Hogyan kell az árut kezelni? Minden infó érdekel mert sajna eddig nem találtam semmit. Egyéni vállalkozó vagyok.

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 01:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Első lépés Könyvelő.

Okmányirodában elvileg van tanácsadó aki ad tanácsot, mit kell megszerezned idővel a vállalkozásodhoz, engedélyek, képzések stb.


Ügyfélkapun keresztül, érdemes megnézned a vállalkozóidat, hogy hova van bejelentve a székhely stb. Ha pl. a boltot akarod megadni, akkor érdemes módosítani, de maradhat a mostani is. Valamint lehet módosítani kell a vállalkozóidat a szakma szerint vagy követelmények szerint, de ezt a tanácsadó mondja meg az okmányirodában.

Bár a könyvelő ebben segítséget kell, hogy adjon, azért fizeted. :)

APEH-hoz be kell jelenteni a vállalkozást, vagy ha megtetted módosítani ha kell, ez megint a könyvelő, ezért nem mind1 milyen van.

Ha ért az ügyfélkapuhoz, akkor oszd meg vele a belépési adataidat jelszavad és mindent megcsinál helyetted. Én be voltam jelentkezve most meg ki, azt is megcsinálta.


2009 októberétől ha jól tudom, már nem kell boltnyitáshoz hatósági engedély.

Bemész az önkormányzat jegyzőjéhez, és bejelented, hogy boltot nyitsz.

Kell a vállalkozói igazolást, a bolt neve és nyitvatartási ideje. A jegyző értesíti az illetékes hatóságokat, és ezek a későbbiekben előre egyeztetett időpontban jöhetnek ellenőrizni.

Jelen esetben ÁNTSZ és É.H. Ruhához nem kell más, bár lehet bababoltnál kell valami egészségügyi elvárás is de nem hiszem. APEH által minősített, és elfogadott pénztárgép szükséges.

Bejelentés után akár még aznap kinyithatod a boltot.


Nekem nincs üzletem, de ilyen boltoknak teremtettem rengeteg ügyfelet, amíg vállalkozásom volt marketinggel, most meg egy jobb lehetőséggel, de akkor már ingyen elszoktam vállalni a marketinget is. Nagyjából ezekkel vagyok tisztában, remélem tudtam segíteni.

2011. jan. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!