Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha tanulói jogviszony mellett...

Ha tanulói jogviszony mellett indítok egyéni vállalkozást mennyi járulékot kell fizetnem?

Figyelt kérdés
2011. jan. 15. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Ugyanannyit, mint egy főállású vállalkozónak :-(
2011. jan. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nappali tagozatos jogviszony mellett semmit, csak az esetleges tényleges kivét után, ezt a váll nyereséged függvényében a könyvelő tudja megmondani.


Ha nem nappalis vagy, akkor sajnos főállásúnak minősülsz, és beáll a járulékfizetés legalább a minimálbér után...

2011. jan. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Még nappalis vagyok, de mondjuk ha már nem leszek akkor mennyi kb ez a fizetendő járulék?
2011. jan. 15. 22:23
 4/11 anonim ***** válasza:
30-40 ezer ft között, mivel fogsz foglalkozni?
2011. jan. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hogy akkor mennyi lesz a járulékod nagyban függ a minimálbértől is... Minimálbér január egytől 78 000 forint, ezután kb 40-50 ezer lesz a járulék szja-t is belekalkulálva, bár az jól befolyásolhjató....
2011. jan. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Még semmi konkrét csak gondolkodom dolgokon és azt tudtam h hallgatói jogviszony mellett kedvezőbb egyéni vállalkozónak lenni, csak azt nem h ez milyen fizetési kötelezettségekkel jár.
2011. jan. 16. 10:02
 7/11 anonim ***** válasza:

Amit biztosan fizetned kell az az Egészségügyi hozzájárulás havi 2000Ft. Az iparűzési adó, ez területenként változik. Nekem később vissza adták, pontosan nem tudom, hogy miért csak jött egy papír, hogy túlfizetésem van. :) Ezeket minden esetben fizetned kell ha főiskolás vagy ha nem.

Én úgy csinálom, hogy beiratkoztam egy olcsó főiskolára nappalira (órákra persze nem járok. :) ) ez így kb havi 22.000Ft évi 270e most. Ha minden járulékot befizetnék akkor több lenne, mint havi 40e.

Szóval lehet számolni. :) 270e vs kb 500e

Amíg fizeted a tandíjat addig nem rúgnak ki. :)

Van hallgatói jogviszonyod ami még más előnyökkel is jár.

2011. jan. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
6:20-as válasz írójának! Feltudnád velem venni a kapcsolatot? Tanácsot szeretnék kérni, mert én most fogok hasonló cipőben járni.
2011. jan. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Örűlj amíg tanúlhatsz. Ne vegyél a nyakadba egy vállalkozást,nem éri meg, csak ha bombajó az ötlet.
2011. jan. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha gondolod tudok ajánlani két dolgot is, abból az egyikhez vállalkozói sem kell, mindkettőben igen sok pénz van.
2011. jan. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!