Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha megszerzem a mérlegképes...

Ha megszerzem a mérlegképes könyvelői végzettséget, akkor azonnal nyithatok saját könyvelő irodát?

Figyelt kérdés

Úgy emlékszem, mintha régen még kellett volna valami hozzá, vizsga vagy gyakorlati idő vagy ilyesmi.

Ha igen, akkor mi kell még a saját vállalkozás nyitásához? Elég, ha kiváltom az egyéni vállalkozóit és hirdetem magam és cégeket vállalok?


2011. febr. 25. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Bátor ember vagy mit ne mondjak... Először is illene REGISZTRÁLT mérlegképessé válni, mielőtt saját irodát akarsz... Ehhez viszont öt év igazolt szakterületi gyakorlat kell. De egyebekben ha céget csinálsz a kutya nem nézi, csak ha baj van hogy milyen avégzettséged, sajnos... Regisztrált mérlegképesként nagy gyakorlattal a hátam mögött egy csomo önbizalomtól túlhevült kezdő munkáját kellett már helyrehoznom, két hónapja egy céget a bebukás széléről hoztam vissza, tehát csak óvatossan....
2011. febr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, ez volt a kérdésem, hogy kell-e előtte valami gyakorlat.
2011. febr. 25. 20:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem olyan egyszerű a könyvelés, hogy csak úgy gyakorlat nélkül belevágjon vki. Több év gyakorlat után nyithatsz egy könyvelő irodát csak, ha nem akarsz belebukni teljesen. Iskolában, egy tanfolyamon csak az elméletet lehet megtanulni.
2011. febr. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!