Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha vállalkozó vagyok és...

Ha vállalkozó vagyok és feketén veszek árut tehát számla nélkül akkor én hogy tudok utána számlát adni?

Figyelt kérdés

Pl:

500 forint az áru számla nélkül.

eladom 1000 forintért.


Akkor most ezután nem tudok számlát adni mivel feketén vettem?

Vagy adhatok számlát de a teljes vételárról, és bizonyítanom kell, hogy honnan van?


Hogy működik ez?


2011. márc. 22. 18:11
 1/2 anonim ***** válasza:
85%

Elméletileg tudsz róla számlát adni (a semmiről is tudnál), csak épp van több hátulütője:


1:

Ellenőrzésen megbukhatsz, hogy olyan dolgot adtál el, ami hivatalosan nem is létezett. Pénzbüntetés, visszaesőként üzletbezárás.


2:

(Ami a rosszabb): Az 1000 Ft bevételként jelentkezik, és a teljes összeg után adóznod kell valamilyen formában (tehát pl az áfát is az 1000 Ft után kell fizetned), viszont az 500 Ft beszerzési árat nem tudom költségként levonni.

2011. márc. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kereskedő és vendéglátó üzletekben (ha a helyszíni ellenőrzés kéri) az áru eredetét bizonyító okiratot (számla, szállítólevél) be kell tudni mutatni.

Régebben erre adtak 3 napot, mert a vállalkozók mindig azt válaszolták, hogy a számla a könyvelőnél van. Ma már ez nem elég, legalább a fénymásolatnak ott kell lenni.

2011. márc. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!