Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan kell elindítani egy...

Hogyan kell elindítani egy mezőgazdasági vállalkozást? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Mennyi önerő szükséges a földek és gépek megvételéhez ? Esetleg pályázatokból és támogatásból 0 Ft önerővel is elkezdhető ?

Vagy célszerű hitelt felvenni hozzá ? Aztán később ha nyereséges lesz már önerőből tovább lehet terjeszkedni.

Kérem akinek ezzel kapcsolatban van tapasztalata segítsen!

Ha vannak jó tanácsai még ossza meg velem!

Előre is köszönöm!!!


2011. ápr. 10. 12:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%
Jobban jársz ha el sem kezded ilyen tudatlanul.
2011. ápr. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Te már biztos úgy születtél, hogy tisztában vagy minden dologgal az élet bármely területén! ;)

Köszönöm az értelmes hozzászólást.

2011. ápr. 10. 13:55
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs önerő, sajnos sem hitelt, sem pályázat útján támogatást nem fogsz kapni sehol. Másrészt ha az önerőt (min. 30-35 %) még össze is szeded ismerősöktől, ma már mindenhol kérnek visszamenőleges gazdálkodási adatokat minimum 2 évre, és csak akkor állnak szóba veled, ha azok a megelőző évek nyereségesek voltak.


Aki ma ebből kíván megélni, nagyon nehéz. A felvásárlók csak az export minőségű terméket veszik meg, a többivel azt csinál a termelő, amit akar. Leginkább le sem szedi a paprikát, paradicsomot, egyebeket, mert többet fizet ki a dolgozóknak érte, mint amennyiért a zöldségpiacon el tudja adni. Inkább beszántják szárastól.


Ha megveszed a földet és a gépeket több millió Ft-ért, és évente "kiárulsz" belőle 1-2 milliót, és meglehet, hogy a termék előállítására is kifizettél közel 1 milliót, miből fogsz élni.

Nézz szét a net-en, milyen gépekre lenne szükséged, azokat milyen tipust, milyen árban lehet megvenni. Mennyiért tudsz földet venni, és mondjuk 1 q paprikát mennyiért, hol vesznek át.


Az előző hozzászólónak valószínűleg "életközelibb" tapasztalatai vannak. Én sem igazán tanácsolnám, hogy ekkora előzetes kiadásba verd magad. Nagyon sok őstermelő hagyta abba, ill. ment csődbe a korábbi években felvett hitelek miatt.

2011. ápr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

én a hitelt sose tartom célszerűnek ha csak nem muszáj. A mezőgazdaság nem lehet konkrétan biztos nyereséges az veszélyes ki van téve az időjárásnak a termést elviheti a víz, vagy a szárazság és máris nincs miről beszélni, és fel is merül a kérdés h miből fizeted ebben az esetben a hitelt ha felvennéd? 0 ft-ból nehéz. Hiszen a semmiből akarsz vállalkozást kezdésnek adósságba gondolkodsz, nem hinném hogy ez jó ötlet. A földek ára változó, a jó minőségű drágább, és nem írtad le milyen gépet akarsz venni? de átlagban 10 milla felett van, 20 millió körül (ez attól is függ miról beszélünk) és ez csak a gép, de csak úgy lenne hasznod ha jó sok földed lenne.

Én még várnék ezzel a megvalósitással, vagy más ötlet után néznék :/

2011. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Elkezdhető 0 Ft önerővel is.


Fiatal gazda pályázatnak hívják. Ezzel ha jól tudom 40.000 EUR-nak megfelelő Ft-t lehet kapni.


Szükséges hozzá mezőgazdasági végzettség, és legalább 18 max. 40 éves lehetsz.


Nem tudom a pontos részleteket, de szerintem nem árt ha már van a neveden termőföld, vagy már foglalkoztál mezőgazdasággal.


A nulla önerő pedig nem azt jelenti, hogy neked egy fillérbe sem kerül. Már az elején legalább egy-két százezer kell a pályázatíráshoz és a vállalkozói kiváltásához (könyvelő, ügyvéd,...). Ha nyersz, akkor a pályázatírónak sikerdíjat is kell fizetni, amit természetesen nem fizethetsz a támogatásból.


Pályázatíró mindenképp kell hozzá, lehetőleg olyan aki csinált már sikeres fiatal gazda pályázatot. Biztos megkéri az árát, de amúgy kb. nulla az esélyed, azt pedig, hogy te magadnak megírod felejtsd el.


Egyébként k*rva sok munka van vele, nem is biztos, hogy nyersz, de azért nem lehetetlen.


Ha komolyan gondolod, akkor hajrá, sok sikert.

2011. ápr. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ!!! Főleg az utolsónak! Erről nem tudtam, és most kicsit pozitívabban látom a dolgokat.

Én nagyon szeretnék ezzel foglalkozni, pedig nő vagyok. Szeptemberben fogom elkezdeni a mezőgazdasági mérnöki szakot és közben szeretnénk családi vállalkozást indítani. De így megvárjuk még elvégzem.

A helyzet az, hogy van "pár" földünk(nem tudom pontosan hány ha) és egy nagyon kevés kezdőtőke. Egyik barátoméknak van ilyen vállalkozása és hát ők nem mondanám, hogy panaszkodnak a gazdaságra, mondjuk ők már nagyon nagyban csinálják ezt. De nem CSAK eladni szeretnénk a megtermelt javakat, hanem teheneket szeretnénk venni, nekik már megvan az istálló és a terület, és nekik termelnénk a takarmányt, a maradékot pedig természetesen értékesítenénk. Először persze kb 5-10 állattal indulnánk és szépen szaporodnának és ha minden jól megy beindulna. Az ismerősömék így csinálják. Tőlük tudom azt is, hogy igazából ezért pénz nem nagyon jön be, mivel mikor elviszik a teheneket az értük kapott pénzből ki kell fizetni a munkásokat meg a vegyszereket, vetőmagokat, hanem a haszon a támogatásokból van.

Csak ők nem most kezdték, és ezért érdeklődtem itt mi szükséges most az elinduláshoz.

Még egyszer köszönöm a kommenteket! :)

2011. ápr. 12. 22:25
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Nekem ez a szakma kicsit fura, és én biztos nem csinálnák ilyet. Viszont az az érdekes, hogy mivel magyaro. agrárország nagyon jó adottságaink vannak mindenhez. És mégis 20 éve eléggé elhanyagoljuk ezt az életmódot. Viszont éppen ezért fog a jövőben ez fellendülni és azok akik mg.-galfoglalkoznak nagyon jól fognak járni, ugyh én szurkolok h sikerüljön, és amennyire én tudom a mezőgazdaségi munkákhoz egy csomó uniós hitelt adnak. Nem tudom ez hogy megy, de állítólag, eléggé megéri.
2011. ápr. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
88%
Mezőgazdaságba nőttem fel. Hidd el hogy nem csak számokból áll. Egyszerűnek tűnik de nem az. És ennyi hozzá fűzni valóm lenne, majd ha belekezdesz rá jössz mire gondoltam.
2011. máj. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Kedves kérdező, lenne pár kérdésem, de nem tudok neked privátot írni. Msn címet vagy bármilyen e-mail címet tudnál adni, ha még olvasod ezt a fórumot? Köszi!


(Én is lány vagyok és én is ezzel szeretnék foglalkozni.)

2011. jún. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

mcintosh0416@hotmail.com a címem.

Várom a mailed. :)

2011. jún. 23. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!