Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozós kérdés,...

Egyéni vállalkozós kérdés, megéri?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozóként, ha egy adott évben az ég világon semmi bevétel nem képződne, akkor milyen mértékű adót, járulékokat kell fizetni? Magyarul, egy totál zéró évben mennyi a veszteség?


Köszi előre is!


2011. ápr. 14. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs legalább heti 36 órás munkaviszonya a vállalkozónak, akkor legalább a minimálbér (78000)után kell járulékokat fizetni.

szja: 15850 Ft

TB: 21060 Ft

levont eg.bizt és nyugdíjjárulék: 13650 Ft


Összesen: 50560 Ft.

2011. ápr. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez havi szinten igaz? Tehát egész évre 12-szeres az adó úgy, hogy nem tudott semmi bevételt éppen elérni a vállalkozás, vagy csak minimálisat... borzasztó.
2011. ápr. 14. 17:46
 3/6 anonim ***** válasza:
igen, de nemtudom ez hogy jött ki. mindenképp veszteséges leszel, és csomo minden levonhato az szja-bol. jo konyvelo kell, igy én csak tb-t fizetek 8120 ft, és nyugdijjárulékot 26520, szoval havi 34.640 ft, ami évi 415.680 ft.
2011. ápr. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves előző válaszoló.

Én nem a nyereség utáni szja-ról írtam, hanem arról az szja-ról, amit a vállalkozói kivétje után kell fizetni. Ez az összevont adóalap részét képezi, a 78000 Ft szuperbruttója után kell 16 %-ot fizetni.

Ezen felül 17,5 eg.bizt és nyugdíjjárulék, valamint 27% TB fizetési kötelezettség van. Így jött ki.

2011. ápr. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
és akkor nem tudod, hogy én hogyhogy csak ennyit fizetek?
2011. ápr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem fizetsz szja-t, akkor nem veszed ki a vállalkozói kivétet, hanem a minimálbér után fizetsz csak Tb-t. Hogy miért azt nem tudom, mert nem ismerem a pontos feltételeit annak, hogy mikor kell kivenni a kivétet (és szja-t fizetni utána), de a könyvelőd biztos felvilágosít róla, ha rákérdezel.
2011. ápr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!