Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha az átutalásos számla...

Ha az átutalásos számla teljesítése 2010. dec 31, viszont csak idén januárban fizették ki a bankszámlára, akkor az még tavalyhoz számít (ÁFA miatt kérdem), vagy már az idei bevételhez?

Figyelt kérdés
Nem mindegy, mert vagy mindjárt belépünk ÁFA-körbe, vagy még elég sok híja van, ha az a számla tavalyra szól. Mi számít? A teljesítés, vagy a kifizetés?
2011. máj. 7. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyéni vállalkozásról van szó, akkor a kifizetés számít, ha társaságról, akkor a teljesítés.
2011. máj. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyéni vállalkozó vagyok. Akkor tehát ez már idénre számít?
2011. máj. 7. 18:50
 3/6 A kérdező kommentje:
És még valami. Tudnál erre törvényt, vagy valamit linkelni, hogy megmutathassam a könyvelőnek?
2011. máj. 7. 18:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, ebben az esetben (ahogy az első válaszoló is írta) az áfa-bevallásodba csak 2011-ben kell beállítani. Persze be fogja a könyvelőd állítani akkor is, ha a vevő a számlán szereplő fizetési határidő után fizetett, ez a kitétel az ÁFA-törvényben van.


Alapjaiban az egyéni vállalkozókra a Számviteli Törvény hatálya nem terjed ki, mert ott az egyszeres könyvvitel a kötelező, ami azt jelenti, hogy kizárólag akkor könyvelünk, amikor a pénz megmozdult. Addig, amíg valamely számla pénzügyi kiegyenlítése nem történt meg, addig nem könyvelhetjük. (Más dolog, hogy ÁFA-bevallásba az ÁFA-törvény alapján esetleg be kell állítani, de a könyvelésben nem szerepelhet.)

Amikor viszont az ÁFA alanyi mentesség határát nézed, akkor már figyelembe kell venned a ki nem fizetett számlák összegét is.

2011. máj. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is 2. válaszadó. Tehát akkor még egyszer, mert már belekavarodtam. Eddig alanyi mentes e. v. voltam. 2010 dec. 31-i teljesítéssel kiállítottam egy számlát, amit idén januárban fizettek ki. Akkor most ezzel az összeggel elérem az idén az 5 milliót, vagy ez még tavalyhoz számít? És az alanyi mentesség megszűnik, és mi lesz helyette?
2011. máj. 8. 13:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez a bevételed az ideihez számít. Majd a könyvelőd tudja, hogy milyen bevallásokat kell ezzel kapcsolatban benyújtani az apeh-hoz. ÁFa-körös leszel, majd elmondja neked, hogy mit kell ezzel kapcsolatban tudnod, és a továbbiakban mire kell figyelned.
2011. máj. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!