Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha gyesen vagyok és így...

Ha gyesen vagyok és így leszek egyéni vállalkozó, milyen kiadásokra kell számítanom?

Figyelt kérdés
Nem igazán vagyok ezzel tisztában, légyszi világosítsatok fel.Előre is köszönöm!
2011. máj. 24. 09:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha nem végzel személyesen munkát akkor magad után nem kell járulékot fizetni, mivel a gyes alapján biztosítva vagy. Ha személyesen végzed /pl. ténylegesen te árulsz és nem csak irányítasz/ akkor úgy minősülsz mint ha nem is lennél gyesen, minden járulékot úgy fizetsz mintha főállású egyéni vállalkozó lennél.

Főállásúként legalább a minimálbér után meg kell fizetned a járulékokat(27% tb, 10% nyugdíj, 6% egészségb. 1,5% munkaerőpiacit/ illetve a 16 % személyi jövedelemadót.

2011. jún. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!