Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit alapítsak? Kft-t, Bt-t,...

Mit alapítsak? Kft-t, Bt-t, vagy Egyéni vállalkozást?

Figyelt kérdés
Melyik alapítása, könyvelése, adózása egyszerűbb?
2009. márc. 21. 19:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az egyéni vállalkozás könyvelése az egyszerübb, olcsóbb, de ha nagyban akarod csinálni, akkor lehet Bt vagy mégnagyobb Kft. Beszélj könyvelővel, hogy amit akarsz csinálni, melyik a célszerűbb.
2009. márc. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi!


Én Kft-re gondoltam. Tudsz segíteni ebben, mik a feltételek, anyagi felelősség, költségek, stb...

2009. márc. 21. 21:31
 3/14 anonim ***** válasza:
2009. márc. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Minimum 500000 Ft-tel lehet alapitani KFT. A könyvelési dij sokkal magasabb, mint az egyéni vállalkozóé. Árat nem írok, mert teljesen eltérő Budapesten, illetve vidéken, de még könyvelőtől is függ. Keress egy megbizható könyvelőt, aki regisztrálja magát ügyfélkapura is. Igy közvetlen felelősséget vállal azért, amig csinál. Ha valami elmarad, közvetlen neki küldik a mulasztási birságot. Ha van felelősség biztosítása, az is téged véd. Egyéb költségek: ügyvéd, aki megírja az alapitó okiratot (társasági szerződést) A többi a tevékenységtől függ: működési engedély, üzlethelyiség, alkalmazottak, társtulajdonos. stb.......
2009. márc. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Érdemes "Cégalapító" céggel alapítani, vagy saját magam csináljam. Melyik a gyorsabb, olcsóbb.

2009. márc. 21. 22:12
 6/14 anonim ***** válasza:

A kft. jogi személy, a bt és egyéni vállalkozás pedig jogi személyiséggel nem rendelkezik. Ez azt jelenti, hogy a bt. és egyéni vállalkozás esetén te saját magad vagy a "cég", korlátlan felelősséggel.


Érdemes kft-ben gondolkodni. Nem csak a fenti dolgok miatt, hanem mert az már "élhető cégforma".

A könyvelés költsége leginkább a bevételek és a számlaforgalom függvénye, nem attól függ, hogy bt vagy kft. az adott cég... (jó persze, ezeknek is vannak speciális szabályai, de nem ettől nő meg a könyvelés ára, hogy nem bt-t, hanem kft-t könyvel a könyvelő. Ha egy egyéni vállalkozó százmilliós forgalmat, havi ezer számlát forgalmaz, akkor valószínűleg többe lesz a könyvelése, mint egy kft-nek, aki éves szinten tízmilliós bevétellel, és havi 50 számlával kooperál.

2009. márc. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

kÖSZI!


Ez a korlátoltság, csak az 500.000-Ft-ra szól.

Ha pl. csődbe mennék, a házamat nem terhelné?

2009. márc. 21. 22:23
 8/14 anonim ***** válasza:
A kft tulajdonosai csak a bevitt vagyon erejéig felelnek a társaság tartozásaiért. (Azért „korlátolt felelősségű“.)
2009. márc. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Csőd és csőd között is oltári nagy különbség van.

Ha a társaság a piaci helyzetek és viszonyok miatt, gondos gazdálkodása ellenére csődbe jut, amelyből felállni nem képes, és felszámolása úgy indul meg, hogy a cégvagyon nem fedezi a hitelezői igényeket, akkor nincs veszélyben a tulajdonos saját vagyona.

Azonban a tulajdonos egyetemlegesen és teljes vagyonával felel a gondatlan, szándékos cselekedeteivel okozott károkért, így ha igazolható, hogy a csőd az szándékos cselekedetek eredménye, tudatosan előidézett, esetleg gazdasági bűncselekmények jelenléte (sikkasztás, hűtlen kezelés stb.) is közrejátszott, akkor a tulajdonos mögöttes felelősségét kimondhatják.

2009. márc. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia!én nemrég csináltam egy KFT-t.500 000ft-ot kell bemutatni.az ügyvédi költség nagyon eltérő,én a legolcsóbb akit találtam 60000ft.ezenkívül 15000ft illeték.egy óra alatt elintézte az ügyvédem,és másnap már élt is a cég.
2009. márc. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!