Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Méhészkedés mennyire nomád...

Méhészkedés mennyire nomád életmód?

Figyelt kérdés
mennyit kell kint lenni 100-200 kaptárral egy évben? és milyen időközönként,mikor? és olyankor sátor???meddig?

2011. nov. 18. 20:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudomásom szerint nem kell velük ott lenni, van erre más megoldás is.

Az előzőleg feltett kérdésetekhez odaraktam a google megfelelő oldalát, hogy tájékozódjatok a méhészkedés alapjairól, de úgy látom, ezt nem tettétek meg. Pedig nem ártana.

2011. nov. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Már voltunk egy méhésznél,órákig beszélt, de nem tudta megmondani, azt mondta attól függ meg ilyesmi és neki csak 50 kaptárja van. Hiába kérdeztem 5x hogy de körülbelül? azt mondta nem tudja, így meg nem fogok bele, látatlanba...
2011. nov. 18. 21:08
 3/13 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Amire emlékszem kiskoromról: édesapám csak azokra az évi 1-2 napra "utazott el", amikor a méheket teherkocsira rakták, és elvitték (az alföldről) az ország különböző részeibe a kaptárakat. Pl. amikor az akác virágzott, akkor olyan helyre, ahol nagy akácosok voltak, amikor más növénynek volt a szezonja (gyümölcsösök, meg mit tudom én), olyankor oda szállították. Ha vége volt egy-egy virágzásnak, akkor pedig hazahozták, pörgettük a mézet. Persze biztosan "le volt szervezve", hogy ahová vitték, ott valaki vigyázott rájuk, no meg az is, hogy egyáltalán engedte, hogy a saját területén 25-30 kaptár lepakolásra kerüljön. A méhek itthon "teleltek" és cukorból főzött sziruppal "etettük" őket.

Az is biztos, hogy a Méhész Egyesület tagjának "célszerű" lenni, ők gondolom segítenek ezekben a szervezésekben, ill. aki igényli, azoknak "szakmai tanácsot" is adnak.


Ha nem ismered a méhészkedést, mint szakmát, tevékenységet, valóban nem szabad belefogni, mert nagyot bukhatsz.

2011. nov. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%

az csak egy dolog hogy nagyot bukhat. Ne hari de neked halvány lila gözöd nincs erről. Először is nem olvastál utána semminek? nem kaptárként emlegetjük hanem családként. Ezt nem lehet összetéveszteni. egy család életének a lelke a szíve a királynő, majd a dolgozók és végül a hím egyedek(ennek a nevét most nem írnám ki) ők alkotnak egy családot. A lakásuk a kaptár. Ők ott laknak. Ők nem csak a méhek, sokkal többek, emberek nem élnek olyan rendszerezetten mint ők. Mindenkinek külön-külön feladata van. A méhésznek, az utolsó szempont a pénz, a haszon, mert ezt érzéssel kell csinálni. Hidd el van olyan szakma mint például ez amit vagy szeretsz és csinálod jól vagy nem csinálod. meg mi az hogy nomád életmód? te nem szereted a méheket!!! ha szeretnéd még a környezetükbe lenni is szeretnél, de neked gúnyosak a kérdéseid.

De csak hogy válaszoljak ha a méhész nem tette meg: Velük mindig kell foglalkozni, minden nap. Nincs nyaralás vidékre, mert 1 napra nem hagyhatod őket egyedül. Az hogy egy családdal mennyit foglalkozol sokmindennel összefügg. PL: beteg e a család, esetleg rablás etetésnél, vagy nem találod meg az anyát, minden nap, minden családot egyesével meg kell vizsgálni, ha baj van be kell avatkozni, és sürgőssen. A pergetés 100 család esetén ha 3-4 ember csinálja akkor 1,5-2 nap de ezt úgy számold hogy amikor már virrad,(vagyis épp hogy látsz valamit) te már kint is vagy az erdőbe és dolgozol) és addig amíg be nem sötétedik kb 2 szünettel ami olyan 10 perces szóval folyamatos munka. Ha hazaérsz elmosod a mézes pergetőt stb cucokkat. Ez kb éjfél körül van és én negyed 3kor kelek is ilyen szezonba. 200 családnál pedig kb 4 nap-os meló. tehát napi szinten kb 6-7 órát vagy kint minimum (persze csak reggel és csak este) pergetés napján pedig kb fél négykor indulás hajnalba, és este 10 után vége, és másnap előről ilyen nagy állománynál. Sátort minek akarsz? persze a pörgetni kell valahol de nem sátorba:D A kezdő befektetés mondjuk 200 családnál kb 4.000.000 a kaptár,pergető, füstölő szóval az eszközök plusz cukor az etetéshez majd antibiltikumok, vitaminok, őstermelői, állatorvosi, ha kell akkor fuvardíj stb stb szóval az első évben sztem olyan 9.000.000 jah és kb 3 év után kezdenek el hasznot hozni, gondolom azt tudod.

2011. nov. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Na jól van ne okoskodjunk már itt össze vissza, igenis utánajártunk. Órákig hallgattuk ahogy mesélte a méhész, mutatta is. Nekünk nem a főállásunk lenne, és ha elkezdenénk akkor is 1 évig mennénk betanulni egy méhészhez. Nevetséges, én még csak a jövőre gondolva kérdezem, mert 1-2 év múlva kezdenénk. Ne kezdjek bele ha nem értek hozzá? Szerintem mindenki így kezdte.
2011. nov. 19. 23:54
 6/13 anonim ***** válasza:

Nagyon helyes, az az 1-2 év még pont elég ahhoz hogy elkezdd kiolvasni a méhészet "Bibliáját" (Örösi Pál Zoltán: Méhek között). Ha ezen túl vagy, már talán lesznek értelmes kérdéseid, és akkor már érdemes elmenni egy méhészhez szétnézni h mit hogyan csinál, 1-2 szezont vele tölteni, figyelni, kérdezni, tanulni. Utána már egész jó esélyekkel indulsz, de akkor is elég nagy beruházást jelent a kezdés, valamint nem célszerű 80-100 családdal kezdeni 0 tudással. Ezt azért modnom el, mert nem az a probléma hogy esetleg kinyírod a méheidet, hanem az hogy ~6-7 km-es körzetben megfertőzheted a méhészeteket, ha nem veszed észre a betegségre utaló jeleket.

Üdv

2011. nov. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
11-19 18:25 vagyok, és hidd el értek hozzá. És a kérdésedre válaszolva, ne kezdj bele ha nem értessz hozzá. Mégis hogy gondolod? nem tudsz róluk gyakorlatilag semmit, pár órát eldumcsiztál egy méhésszel, és máris akarsz vagy 100 családot, ami már mutatja is hogy nem értetted meg a méhész szavait meg. Tudod hogy mekkora az? nagyon sok. Kezdésnek először ismerkedni kellene velük, sajnálom hogy nem tudod a kritikát normál ember módjára kezelni, de a tudatlanságoddal sztem ne kezdj bele ilyenbe
2011. nov. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta h 100al kezdek :D azt sem h most kezdek És nem is egyedül csinálnám és rohadtul NEM A KÉRDÉSRE VÁLASZOLTÁL
2011. nov. 22. 21:34
 9/13 anonim ***** válasza:
hát 200-al???? miért is érdekel akkor h mennyit kell kint lenni ennyi családdal. Azt pedig gondoltam hogy nem most kezdenél mert tél van, ilyenkor nincsenek virágok, ilyenkor nem gyűjtenek a méhek semmit. Aug. végén szept.elején vége a szezonnak, gondolom erről is most értesülsz. Majd csak tavasszal indul be újra az élet, és mivel ugyis csak a pénzt látod benne, addig egy forint hasznod nem lesz, mert nincs miből
2011. nov. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mindent tudtam amit leírtál. Felesleges volt minden ha ennyire retardált vagy, nem fogok neked körbemagyarázni semmit,túl értetlen vagy te ahhoz. XD
2011. nov. 23. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!