Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Magánszemélyként, hogyan...

Magánszemélyként, hogyan tudnék áramot eladni egy cégnek vagy vállalkozásnak?

Figyelt kérdés
Van egy "telepem" egy volt Tsz. területén, ahova be van köttetve az áram. Ugyan itt, egy másik területet megvett egy vállalkozás, és felszereltek nekik egy almérőt az én villanyórám után, vagyis az ő villanyszámlájuk az enyémmel egybe fizetendő. Azt tudjuk hogy mennyit kellene fizetniük nekem, csak nekik valahogy valami számlaféle kellene azért hogy a cég el tudja számolni azt a kiadást. Én magánszemélyként milyen "számlát vagy egyéb dokumentumot tudnék kiállítani a számukra, hogy ők azt eltudják számolni?
2011. dec. 30. 09:58
1 2
 1/14 tetro ***** válasza:
közvetített szolgáltatás?
2011. dec. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
költségtérítésként ki tudják fizetniszámla nélkül, csak a mérőállásokat kell dokumentálni
2011. dec. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
ja,de az áfát költségtérítésnél bukják, tehát nem hiszem,hogy boldogok lennének vele
2011. dec. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

"felszereltek nekik egy almérőt az én villanyórám után"


ez meg mi?

2011. dec. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az én beleegyezésemmel, mivel a telekkel megvettem a régi tsz kiépített energiahálózatát és alattam almérővel kapják az áramot. Pontosan azért kellene nekik valami papír a fogyasztott áramról hogy azzal el tudjanak számolni de nem tudom h magánszemélyként mit tudok nekik adni.
2011. dec. 30. 12:11
 6/14 anonim ***** válasza:
Az nem megoldás, hogy az órát átíratják a nevükre, te hozzájárulsz és ők számlázzák neked a rád eső részt?
2011. dec. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon macerás mert nem lehet olyan könnyen átírni egy cég nevére, kell hozzá bérleti szerződéstől kezdve minden sz@r.
2011. dec. 30. 13:02
 8/14 anonim ***** válasza:
Így viszont hogy számlát tudj adni, vállalkozónak kell lenned, az meg emiatt nem éri meg. Tehát kérdés melyik sz@rakodás az egyszerűbb?
2011. dec. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Esetleg valahogy adásvételi szerződéssel nem lehet eladni. Pl.: Eladok neki 11 Kw energiát 550Ft ért, mint ahogy a használt telefont átveszik az egyes boltok. Vagy ezzel nagy hülyeséget kérdeztem?
2011. dec. 30. 13:53
 10/14 A kérdező kommentje:
Nekik az a lényeg hogy el tudják számolni ezt az összeget a könyvelésbe.
2011. dec. 30. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!