Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha EVÁ-s vállalkozó vagyok,...

Ha EVÁ-s vállalkozó vagyok, és szeretnék egy céget alapítani, bármikor megtehetem úgy, hogy a cég és az EVÁ-s egyéni vállalkozósdi párhuzamosan működik?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 1. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak igen korlátozottan.


Egyéni vállalkozóként korlátlan felelősséged van, így olyan vállalkozást nem indíthatsz, ahol szintén ilyen jellegű kötelmed lenne. (Pl. Bt. esetén a beltag nem lehetsz.)


Amúgy miért nem alakítod át az egyéni vállalkozásod Kft-vé?

2008. ápr. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A fő gond, hogy ha így folytatódik az idei év, akkor túllépem az EVA felső határát, a 25 milliót.
2008. ápr. 1. 18:57
 3/6 anonim ***** válasza:
De az miért baj, ha túlléped az EVA felső határát? Akkor nem EVA-sként fogsz adózni. Kicsit bonyolultabb az adózás, de jó könyvelő esetén akár még jobban is ki tudsz jönni, mint EVA-san! Mindenképp beszéld meg a könyvelőddel! Fog tudni megoldást.
2008. ápr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mivel tevékenységemből adózóan kiadásaim nincsenek, messze nem tudok áfa körben jobban adózni. Számszakilag az evánál kb. 25%-át fizetem a bevételeimnek adóba, áfa körben pedig 55%-át. Szóval ez nem jó válasz.
2008. ápr. 3. 09:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Feleséged, nagykorú gyermeked, szüleid, barátod, rokonod, stb. is váltson ki EVA-s vállalkozói igazolványt. Vagy te alakíts egy EVA-s céget (mondjuk egy Kft-t.)

Bár ez nem "illegális", de mindenképp gyanús lesz az APEH-nek, így számíthatsz ellenőrzésre. De ezt nem tilos megtenned.

2008. ápr. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, a fő kérdésem ez volt, hogy a cégalapítást megtehetem-e. Persze csak két lezárt év után lehet egy vállalkozás evás, nem úgy van az, hogy én akkor egy olyat alapítok. :)
2008. ápr. 3. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!