Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit tegyek? Nagyon félek!

Mit tegyek? Nagyon félek!

Figyelt kérdés

Sziasztok! A legjobb barátom,holnaptól üli le a büntetését..ami sok sok év.Rengeteg pénze van,2 sport autó,és egy családi..2 villa és 3 új építésű lakás..Plusz van 2 (nem akarok reklámozni) eléggé puccos női ruhaboltja Budapest belvárosában ,meg 2 fotómodell ügynöksége.Az a probléma,hogy rajtam kívül szinte egy barátja sincs.A szülei nagyon-nagyon messze élnek,és ezt mind nekem kellene vinnem éveken keresztül .Nem merek neki nemet mondani,de úgy érzem nekem ez nem sikerülne,hisz még csak tanulok..soha nem dolgoztam még :( Ti mit tennétek a helyembe?


előre is köszönöm!


18/L


2012. febr. 21. 15:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
10%
Figyelj, ha belegondolsz, ez iszonyat jól fog majd mutatni az önéletrajzodban. Szerintem vágj bele!
2012. febr. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%

Konkrétan pedig:


A két autót vonasd ki a forgalomból, és állítsd be az egyik villa garázsába. Kezdj el kajtatni kajtatni albérlők után a 3 lakásba, (jól kell kiválasztani az albérlőt, és akkor nincs velük gond. Akik nekünk vannak, hát 1. nap jelentkeztek a hirdetésre, és soha nem kell ennél jobb albérlő), a boltokat és az ügynökségeket ő vezette? Mert ha ne akkor lehet hogy azzal nem is kell foglalkozni, de ja, az izgi lesz.

2012. febr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
szóval ha mégis ő vezette őket, akkor a vállalkozások kemény diók. Konzultálj a könyvelővel.
2012. febr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 tetris ***** válasza:
72%

Nem vagy köteles ekkora terhet a nyakadba venni.És mit csinál veled, ha befuccsolnak a vállalkozásai? És milyen formában kívánja rád ruházni a felesősséget? Miből fizetnéd a kocsijai után az adókat, meg a háza fenntartási költségeit, meg a lakásait miből tartanád fent?

Ha nincs a világon egyetlen egy ember sem, akiben teljesen megbízhat, nincs egy igaz barátja sem, akkor ott valami baj van azzal az emberrel. Szerintem ne vállalj el semmilyen feladatot ami vele kapcsolatos, hiszen még iskolába jársz, most fogsz érettségizni, élettapasztalatod semmi, üzleti tapasztalat semmi, emberismeret szinte semmi.Nem is értem, hogy egy ilyen tapasztalt vállalkozó hogyan is képzelheti azt, hogy majd a te nyakadba varrja a saját gondjait. Egyébként meg bízzon meg egy céget, hogy a vállalkozásait felügyeljék addig, amíg ő nem lehet jelen.

Vajon ezt a hatalmas vagyont miből teremtette? Nem akarok ítélkezni, de biztos egy tisztességes vállalkozó ez a barátod? Nem valami maffiózó inkább? Hiszen börtönbe se véletlenül kerül.

Bármennyire is jó barátod ez az illető, ne vállalj olyat, amit nem fogsz tudni teljesíteni. Ezt nyugodtan meg is mondhatod neki. Keressen valaki mást. Ettől te még nem vagy rossz barátja, de ezt nem tudod átvenni helyette.

Mi az, hogy félsz? Tán csak nem fenyegetett meg? Téged, az egyetlen embert, aki a barátjának tartja magát?

Zűrös pasas ez, inkább keress máshol társat magadnak.

2012. febr. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Látod kedves utolsó,ez a probléma...minden az ő kezébe volt,én meg fikarcnyit se értek hozzá...A másik meg az,hogy ki venne ki hosszabb időre 200-250 m2-es luxus házakat? ami mellesleg üres,hiába van felújítva .. :( köszönöm a válaszokat
2012. febr. 21. 15:34
 6/22 anonim ***** válasza:
40%
Jól van tetris, menjél vissza játszani!
2012. febr. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
A házakat nyilván senki, de belvárosi lakásokat azért ki lehet adni.
2012. febr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
10%
Egyébként meg nem tudhatjuk hogy miért kerül börtönbe, egyáltalán nem biztos hogy bűnöző.
2012. febr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nincs vaj a füle mögött,ami összejött neki mind tisztességes munkával érte el,hisz imád dolgozni..és nem véletlenül övé Magyarországon ebből a 2 üzletből 2 bolt.Ami miatt börtönbe kerül,az 1 bal lépés...de tuti,hogy nem bűnöző! nagyon jó ember.Viszont nincs ki segítsen nekem ebbe,mer a jelenlegi párom is 2 sulit csinál egyszerre,idén államvizsgázik.Úgy érzem,ha valaki mellettem állna és segítene,akkor menne együttes erővel.De így egyedül :( Köszönöm a válaszaitokat
2012. febr. 21. 15:41
 10/22 anonim ***** válasza:
79%
Én még mindig azt mondom hogy vágj bele. Oszd fel részfeladatokra, és úgy nem tűnik olyan nehéznek. Sokan örülnének egy ilyen lehetőségnek, neked meg csak ki kell nyújtanod a kezed.
2012. febr. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!