Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit tegyek? Nagyon félek!

Mit tegyek? Nagyon félek!

Figyelt kérdés

Sziasztok! A legjobb barátom,holnaptól üli le a büntetését..ami sok sok év.Rengeteg pénze van,2 sport autó,és egy családi..2 villa és 3 új építésű lakás..Plusz van 2 (nem akarok reklámozni) eléggé puccos női ruhaboltja Budapest belvárosában ,meg 2 fotómodell ügynöksége.Az a probléma,hogy rajtam kívül szinte egy barátja sincs.A szülei nagyon-nagyon messze élnek,és ezt mind nekem kellene vinnem éveken keresztül .Nem merek neki nemet mondani,de úgy érzem nekem ez nem sikerülne,hisz még csak tanulok..soha nem dolgoztam még :( Ti mit tennétek a helyembe?


előre is köszönöm!


18/L


2012. febr. 21. 15:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
És mióta/honnan ismered, hogyan lettél te az ő nagyon jó barátja?
2012. febr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Én biztosan nem vállalnám.

Egy, azaz egy vállalkozást vinni is egész embert kíván, ennyi üzlet, ház, stb. ügyeinek intézése napi 16 órás elfoglaltság. Hol marad akkor a tanulás, és a te magánéleted?


Viszont gyakorlatod sincs ezekben a dolgokban, bocsi, de nagy a valószínűsége, hogy ha felvállalod mindenféle előzetes gyakorlat nélkül, pár hónapon belül csődbe-mennek az üzletek, utána pedig a barátod jön az anyagi követeléssel.

Hatalmas felelősség!!

Ne vedd a nyakadba!!

Hiába van benned jószándék, meg segíteni-akarás, az üzleti életben a pénz, a profit számít, és azt viszont ő is számon fogja kérni rajtad.

Ne vállald fel!!!

2012. febr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt mind legálisan szedte volna össze, akkor nem lenne gond hogy ki vigye tovább, szülei, rokonai közül megtalálná rá az embert. 18 évesen naív vagy még, hogy midnent elhiszel.
2012. febr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Ne vállald el! Persze ő is jókor találja ezt ki... fel kéne vennie egy tapasztalt ügyvezetőt, aki viszi neki az üzletet. Ezt ő is nyilván pontosan tudja. Ha odaadja neked az üzleteket, akkor - bocsi hogy ezt mondom - pillanatok alatt csődbe fogod vinni. Az üzlethez érzék kell, ismeretségek, nagypofájúság, és nem utolsósorban tapasztalat. Nem véletlen, hogy az induló vállalkozások nagyja két éven belül csődbe megy. A maradékot meg tapasztalt vén rókák vezetik.


Próbáljatok meg keríteni egy ügyvezetőt, akit ő felvesz. És majd az az ügyvezető elvezeti neki a boltot.

2012. febr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

A baj csak az, hogy ez a "jómadár" holnap reggel elmegy, és itthagyta ezt az ártatlan, naív gyereket (bocsi!), aki pár hónapon belül akkora kakiban lesz, hogy olyat még nem látott a világ.

Azt sem tudja, hogyan és honnan kell új árukészletet rendelni, miből mennyit vásároljon, milyen áron ahhoz, hogy azt még el is tudja adni. Hogy a boltok napi bevételéből még ki kell fizetni az alkalmazottakat, az állambácsinak befizetni az adókat, és a "jómadár" még elvárja, hogy ezen felül szaporodjon a haszna addig is, amíg ő odabent csücsül és vakargatja a lábaközét.


Semmihez nem ért, észre sem fogja venni, hogy pontosan a szakképzett bolti eladók (tisztelet a kivételnek!!!) lesznek az elsők, akik széthordják a hasznot, elkezdenek saját zsebre dolgozni, stb.


Ha ennyitől sem térsz észhez, akkor meg is érdemled, hogy behúzzon a csőbe! Hamarosan te is mégy utána a "zárt" osztályra, ő lesz az első, aki beperel, és csalás, sikkasztás egyéb címen követeli rajtad mindazt a vagyont, amit most átad neked. Pedig még az is nagyon meglehet, hogy az egész már düledezik, hitelezők tömkelege áll sorban a ki nem fizetett számlákkal, stb. És mindez a te nyakadba zúdul.


Légy észnél kislány, és menekülj!

2012. febr. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Nem rég értem haza,hát nagy valószínűséggel belevágok,mivel a rokonai USA-ban élnek ezért nem fognak "piti" dolgokkal foglalkozni.Az ügyvédjével és a könyvelővel már beszéltem...Majd a jövő zenéje,hogy mennyire sikerül,de bízok magamba..Persze ebből lesz nekem bőven pénzem:) Csak úgy nem vállalnám be,hiába nagyon jó barátom.Szorítsatok,hogy zökkenőmentesen menjen! Puszi
2012. febr. 21. 23:58
 17/22 anonim ***** válasza:
Én szorítok! :)
2012. febr. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Szerintem is vágj bele, ha ő el tudta vezetni és nem rokkant bele akkor te is meg tudod csinálni, csak bele kell rázódni.


Sokan összetennénk a kezünket ha 18évesen ekkora lehetőséget kapnánk. Az meg hogy csődbe viszed nem hiszem, mert akkor már rég csődbe jutottak volna. Nem ezen fog múlni.

2012. febr. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Szia! Nagy felelőséget vállalsz magadra, de itt a lehetőség hogy segíts neki és a visszaadd amit kaptál tőle támogatást. És miért nem mersz nemet mondani? Félsz tőle? Mert ha igen akkor ne csináld? 18 éves vagy? Annyi mint a lányom. Ha gondolod segítek neked az elindulásban ilyen területeken dolgozok.

Főleg segítek ha S.Líviának hívnak.

2012. febr. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
manapság nem divat a lopott pénzt visszafizettetni ? Inkább leüli az ürge ?! :D
2012. febr. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!