Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 0 önerővel van bármi esély...

0 önerővel van bármi esély arra h saját vállalkozást csináljon? (hitelt se tudok felvenni)

Figyelt kérdés
2012. márc. 8. 17:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Anno én is vállakozni akartam.Csak pár dologra nem tudtam a választ :D

Hol? Mit? és hogyan?

Nagyon kell tudnod h mire van kereslet miben vagy jo és milyen ujat tudnál nyujtani,amennyiben ezt az uat választod.

2012. márc. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

# 10


A te felfogásod pedig annak a tipikus példája, mikor hűbele Balázs módjára belevágsz valamiba és ha 0 ft tőkéd van és ne adj isten nem jön be a dolog akkor aztán vakarózhatsz, hogy azt a pár százezer forint tartozást amit felhalmozol ugyan miből fogod kifizetni. Ugye ez meg sem fordul a fejedbe, igaz?


Amitől te hatalmas bizniszmennek hiszed magad az semmi más, csak színtiszta felelőtlenség és többek között ez okozza azt, hogy a magyar kezdő vállalkozások ~ 80%-a megbukik az első 6 hónapban és utána ellehetetleníti a későbbi pár évét a tulajnak, hogy kinyögje a felhalmozott adósságokat.

2012. márc. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"ne adj isten nem jön be a dolog akkor aztán vakarózhatsz, hogy azt a pár százezer forint tartozást amit felhalmozol ugyan miből fogod kifizetni"


Nem, de nem értem, miért próbálsz meg az én fejemmel gondolkozni. Ez neked úgysem fog menni. Csak olyan tartozást csinálok, amit ki tudok fizetni záros határidőn belül.


"a magyar kezdő vállalkozások ~ 80%-a megbukik az első 6 hónapban és utána ellehetetleníti a későbbi pár évét a tulajnak, hogy kinyögje a felhalmozott adósságokat"


Nem tudom, kit értesz "tulaj" alatt, akinek egy vállalkozás adósságot halmoz fel, de nagyon nem is érdekel. Fogalmad sincs a vállalkozásról, ezt már megmutattad. Azt viszont nem tudom, hogy miért tartod fontosnak, hogy megosszad a tapasztalatlanságodat a világgal egy "saját vállalkozás" témakörben feltett kérdés kapcsán.

2012. márc. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Légy résen, és a megoldást keresd, ne a problémát!"


elsőnek a problémát kell keresni és utána a megoldást!

inkább előtte derüljön ki valami, mint közben.

2012. márc. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"elsőnek a problémát kell keresni és utána a megoldást"


Nem. A probléma majd jelentkezik magától, akkor kell megoldást keresni rá. Ha a problémát keresed, sosem jutsz előre. Elveszi az idődet a "kell még lennie valami problémának, keressük meg" hozzáállás. "Nem, nem, nem lehet, hogy nincs több probléma, keressünk még, biztos akad valami, inkább most derüljön ki, mint később." Pont ezzel a mentalitással nem jutsz előre. Honnan tudhatod biztosan, hogy már nem fogsz több problémával találkozni? Sehonnan. Ezért folyamatosan keresed a lehetséges problémákat, ahelyett, hogy már régen megvalósítottad volna az elképzelésedet.


Hogy van haladás? Kipróbálsz valamit. Vagy működik, vagy nem. Ha nem, megoldod a felmerült problémákat, és újra próbálkozol.


Mondjuk sajnos a problémakereső hozzáállás a jellemző. Ez itt a válaszokon is megmutatkozik... Ezért is különösen sikeres az a kevés kivétel, aki másként gondolkozik, mint a tömegek.

2012. márc. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
#14 ne erőlködj, ez a csávó egy sarki vegyesboltnál komolyabb üzletet még még közelről sem látott, akkora baromságokat beszél.
2012. márc. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Kozma Marián gyilkosai azt mondták ,hogy vasaztak és bodzástak.30 évig kellett volna ahhoz a vagyonhoz. Ehhez nem kell önerő,de nem is gazdagodsz meg.
2012. márc. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Nemrég én is ezen törtem a fejem, és tudtam, hogy kellő elszántság és a sikerbe vetett hit nélkül biztosan nem fog menni, de ugyanakkor azt is láttam, hogy ez pusztán nem elég, ha csak nem vagy az "ég" kegyeltje... Próbálkoztam ezzel-azzal de tisztán látszott, hogy befektetés nélkül nincs mire vállalkozni, még egy egyszerű üzletkötéshez is kezdőtőke kell, úgymint telefon és utazási költség. Ezért arra jutottam, hogy 0 forinttal csak olyan "vállalkozást" lehet elkezdeni, amely biztosan fizet már az első hónapban. Ez pedig nem más mint -ha tetszik ha nem- alkamazottként dolgozni egy jól menő vállalkozásnál addig, amíg nem teszek szert minimális induló tőkére. A vállalkozásom részeként elhatároztam, hogy a lehető legjobb leszek a szakmámban, amely mentalitásra elengedhetetlenül szükség van egy önálló vállalkozásnál is...

Én azt javaslom, hogy soha ne add fel az álmaidat, de mindig tartsd szem előtt a realitásokat!

Sok sikert!

2012. márc. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 lcps ***** válasza:

Egy jó üzleti tervvel valóban társulhatsz.

De csak ugy senki nem ad részt a vállalkozásából (ingyen)

Még munkahelyet sem biztos.

Tehát legjobb ha kivárod, amig meg lesz a kezdő tőkéd.

2012. márc. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!