Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kft-ét alapítanánk főiskolai...

Kft-ét alapítanánk főiskolai végzettséggel. Csak szakmánkhoz tartozó tevékenységeket kérhetjük, vagy kft-én belül nem szükséges az iskolai végzettség? Tehát több dologgal szeretnénk foglalkozni, de nincs mindenről iskolánk, de attól még értünk hozzá.

Figyelt kérdés

2012. márc. 9. 16:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen tevékenységről van szó.
2012. márc. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A mi végzettségünk műszaki menedzser, marketing szakirányon, de szeretnék a marketingen kívül rendezvény szervezést, dekorálást, virágkötészetet is vállalni.
2012. márc. 9. 16:26
 3/11 anonim ***** válasza:

A diplomáim részben függnek össze a tevékenységi köreimmel. A főtevékenységemhez nincs is végzettségem.

Sokfélét beírtunk az ügyvéddel, hogy ne kelljen később módosítani.4 éve történt. A mostani szabályokról nem tudok sokat.

Az összes közül (kb. 25) jelenleg 3 félével foglalkozom.

2012. márc. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem kell mindenhez külön iskola. De hol lehet azt megnézni, hogy mely tevékenységekhez kell iskolai végzettség?
2012. márc. 9. 16:37
 5/11 anonim ***** válasza:
pl. teaorszámok.hu, ebből a jegyzékből "válogattam."
2012. márc. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Cég ( akár bt. ) alapításához a jogszabály nem ír elő semmilyen iskolai végzettséget.
2012. márc. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem a tevékenységi kör bejegyzését kötik végzettséghez, hanem a tevékenység folytatását.

Most vissza akarnak térni a régebbi rendszerhez, hogy a tevékenységi köröket mind fel kell tüntetni a cégjegyzékben.

Régen ha felvettél a cégbe egy új tevékenységi kört, akkor módosítani kellett a társasági szerződést (ügyvéd, cégbíróság) Később enyhítettek ezen, ha új tevékenységi kört vettél fel, elég volt az APEHnak bejelenteni, nem kellett társasági szerződést módosítani, így a cégbírósági nyilvántartásba sem került be. Most vissza akarnak térni ahhoz (részben már vissza is tértek), hogy ismét be kell jelenteni a cégbírósághoz (ami ugye társ.szerz. módosítás, ügyvéd, cégbírósági eljárási illeték)

Viszont ha olyan tevékenységet veszel fel, ami szakképzettséghez kötött, akkor ha valóban folytatni akarod azt a tevékenységet, kell lennie megfelelő végzettségű embernek hozzá. Az mindegy, hogy ez tulajdonos, vagy alkalmazott.

Az is mindegy, hogy értesz-e hozzá, vagy sem.

Ha végzettséghez kötött, akkor kell hozzá a végzettség.

2012. márc. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, értem csak pontosan az a baj, hogy nem tudom melyek azok amelyek végzettséghez kötöttek. Teaorszámokat találtam, de abból nem derül ki a számomra, hogy most kell-e hozzá iskola. Mert az elején biztos nem tudunk alkalmazottat felvenni, akinek van végzettsége. Ezért jó lenne ha elég lenne a mi szakmánk. Vagy mennem kell suliba, de akkor meg addig nem tudunk dolgozni az adott tevékenységen belül, amíg nincs meg a végzettségem?
2012. márc. 9. 17:32
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ezekkel, amiket felsoroltál semmi gond nem lehet, egyébként a kutya sem ellenőrzi ilyen szempontból. Pl. fogorvosi rendelőt azért ne nyiss.
2012. márc. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem, fogorvos az nem leszek. :)


Köszönöm a válaszokat!

2012. márc. 9. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!