Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Működik az, hogy Vaterán...

Működik az, hogy Vaterán eladok valakinek egy terméket, amit én EBay-en vásárlok meg PayPal-lel az ő címére azután, hogy egy vásárló Vaterán megvette?

Figyelt kérdés
Tehát: látok egy jó terméket olcsón E-bay-en. Én meghirdetem Vaterán kicsit drágábban. Vaterán valaki megveszi. Erre én Ebay-en megveszem a saját PayPal-emmel az ő címére. Nem próbáltam még a PayPal rendszerét és az EBay-t, ez így működik? Köszönöm!

2012. máj. 13. 15:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem működik. Csak olyan dolgot adhatsz el, ami a birtokodban van,

Vállalnod kell azt a kockázatot, hogy előbb megveszed, aztán eladod. Vagy nem.

2012. máj. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, gondolom a válasz "jogi". Technikailag működne?
2012. máj. 13. 15:22
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem csupán jogi, hanem etikai is.

Mellesleg az eBayes eladók arra a címre postáznak, ami a Paypal accountodban szerepel. Ettől nem szívesen térnek el, ha egyáltalán hajlandóak.

Személy szerint én bicskanyitogatónak tartom az üzleti modelledet.

2012. máj. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hát nem nem tudom jogilag mi a helyzet, de lehet látni vaterán pár ilyen terméket...
2012. máj. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak akik így árulnak vaterán. Sőt, még olyan pofátlan is van, aki az ingyenes postadíjat elhazudva, postadíjat számol fel.
2012. máj. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
lehet kérni az ebay-en, hogy ne a saját címemre postázzák?
2012. máj. 13. 15:40
 7/16 anonim ***** válasza:
Igen. Megadod a címet, és oda postázzák.
2012. máj. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszaitokat!!
2012. máj. 13. 16:19
 9/16 anonim ***** válasza:
En is kirpobaltam mar kinai webshopokbol ezt a dolgot. ment is szepen mig egyszer nem jeleztek nekem hogy a tetel amit kifizetett 6-7 hete nem erkezett meg. Aztan kozolte velem a kis kinai hogy a tetel jeleneleg nincs raktaron varni kell vagy rendeljek valami mast... Aztan kb 4 honap mulva kerult pont az adasvetel vegere:) Ezekutan inkabb felhagytam a dolgoggal:)
2012. máj. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Sokan csinálják így. DE MI EZ A SOK VATERÁS KÉRDÉS, ÁRULD MÁR EL KEDVES KÉRDEZŐ HOGYAN KERÜLTÉL IDE!!!


VALAHOL HIRDETIK HOGY A VATERÁN LEHET MEGGAZDAGODNI MANAPSÁG?

2012. máj. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!