Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Működik az, hogy Vaterán...

Működik az, hogy Vaterán eladok valakinek egy terméket, amit én EBay-en vásárlok meg PayPal-lel az ő címére azután, hogy egy vásárló Vaterán megvette?

Figyelt kérdés
Tehát: látok egy jó terméket olcsón E-bay-en. Én meghirdetem Vaterán kicsit drágábban. Vaterán valaki megveszi. Erre én Ebay-en megveszem a saját PayPal-emmel az ő címére. Nem próbáltam még a PayPal rendszerét és az EBay-t, ez így működik? Köszönöm!

2012. máj. 13. 15:09
1 2
 11/16 CMD ***** válasza:

Ugyanez megy nagyban is, sokmilliós tételben, külkerben úgy hívják, hogy fedezett re-export ügylet. Nem tudom mi az etikátlan benne.


Ameddig nincs késedelem az árut illetően, addig teljesen rendben van ez az egész.

2012. máj. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Azzal én sem értek egyet, hogy etikátlan lenne. Elég sok helyen így csinálják, és tényleg nagy tételben is.
2012. máj. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én két éve így kerültem be a bizniszbe. Még középiskolába jártam és rendeltem egy ilyen "divatszemüveget" 3-4 hetes szállítással. Kínából egyenesen nekem küldték egy eBay-es névjegykártyával együtt. Azonnal rájöttem hogy 2000Ft-ot fizettem egy egy 1,5$-os gagyiért. Utánanéztem hogy megy a rendelés és egy hónappal később már a saját cuccaimat árultam. Aztán elszaporodtak a hozzám hasonlók. Most már alig van valami amit megéri árulni.
2012. máj. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Tul sok benne a buktato, sorolom:

- 3 hetnel tobb a szallitasi ido: szabalyzat szerint ennyi ido van az adas-vetel lebonyolitasara es a tobbseg nem is var szivesen 1 honapot egy aprosagra

- nem tudod ellenorizni hogy mennyire jo a termek, lehet egy hibasat kap a vevo anak aztan nagyon fog orulni 3+ het varakozas utan, mar repul is a negativ

- lehet el se postazza ha nem sajat cimre kered, ez mondjuk kis eselyu de akkor is bukhatsz rajta, apumnak mar volt h nem postaztak...

- rossz termeket kuld, ilyet nagyon sokszor csinalnak azsiai barataink... rendelsz nyaklancot, kapsz karkotot...

- a postas elviszi a csomagot, ezt sima postaval kerve gyakori, nem tudom mennyit vasaroltal mar ebayen de en csakis szallitmanyozo cegekkel hozatok barmit is mert a magyar posta mindent lop

- jah es mi van ha vamoljak? A vevo ki fog rajta akadni ha a Navtol kap egy levelet! Raadasul ok is hypergyorsak ca. 1,5 honap alatt kaptam meg multkor a vamolasos felszolitast! H bsznak meg!


Szoval nem, ez elmeletben jol nez ki, de gyakorlatban nem mukodik. Been there, done that! Ott voltam, csinaltam! Szepen suru elnezeseket kerhettem a vevoktol ha vmi hiba a fent felsoroltak kozul becsuszott, szal hanyagolos a tema reszemrol...


Jah a telefonszamlad is csodas tud lenni amikor a navnal probalsz utanajarni h akkor most mifsz van a csomaggal es 27!!! Percen keresztul zenet hallgatsz - ha nem veszik fel es csapjak le egybol a telefont... rohadekok!

2012. máj. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

az biztos, ha sok pénzt kérnél érte, és küldenél 1-2 dolláros szirsz*rt, a torkodon ledugnám ha én venném meg, csak azért hogy te ezen gazdagodj?! ez szerintem ocsmány egy dolog

2. mi van ha valaki feldob?

3. mi van ha nem érkezik meg?

2012. máj. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Noti75 válasza:

jogilag (a vatera szabályzata szerint) nincs rendben a dolog (ettől függetlenül sokan csinálják és a vatera nem foglakozik velük, így kvázi részükről is rendben van)

technikailag kivitelezhető (mint írtam sokan csinálják is).

etikailag is rendben lehet, ha mindent tisztességesen leírsz a termékről. persze a minden alatt nem azt értem, hogy azt is odaírod, hogy te majd kitől rendeled meg. :D tehát ha leírod, hogy a termék külföldről érkezik, akár 3-4 hét is lehet a "futamidő", stb., tehát minden őt érintő kérdésről tájékoztatod a potenciális vevőt, akkor etikailag sem kifogásolható. hiszen így a nem zsákbamacskát árulsz, a vevő tudja, hogy mit vesz meg és mit vállal az "olcsó" árért cserébe.


egyébként én nem hiszem, hogy túl nagy ráció lenne a dologban. én regisztrált tag vagyok a vaterán, igaz csak vásárlóként, aukciókat nem szoktam indítani. az ebay-re még nem regisztráltam, de a napokban sokat nézelődtem ott. összehasonlítva az árakat azt kell, hogy mondjam, nem hiszem, hogy túl nagy üzlet lenne az elképzelésedben. az egy tévhit, hogy "megrendelem az ebay-en és eladom a vaterán háromszoros áron". ez lehet, hogy évekkel ezelőtt még működött, de ma már annyian vannak a vaterán, akik ezt csinálják, amit te felvázoltál, hogy annyira kicsi lett a realizálható haszonkulcs, hogy nem biztos, hogy érdemes belevágni. a vaterázók sem igazán ugrálnak az ilyen külföldről hetek múlva megérkező árúkért, így annyira olcsón kell adnod, hogy legalább esélyed legyen 1-2 üzletre, hogy ezt már nyugodtan nevezhetjük filléres üzletnek. ergo nem hiszem, hogy van értelme a kínlódásnak.

2012. máj. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!