Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha van 1000 ft tiszta hasznom,...

Ha van 1000 ft tiszta hasznom, akkor abból mennyit visz el az adó?

Figyelt kérdés
Vagy nem ennyire egyszerű? Mert van munkahelyem, és amellett vállalkozói engedélyt szeretnék, tehát járulékokat már nem kellene fizetnem, csak adóznom a jövedelmem után. De mennyit is? Érdemes kiváltani?

2012. aug. 27. 08:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát nem....
2012. aug. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ha például készítek egy ékszert, eladom 2000 ft-ért, de van számlám 1000 ft-os, amiből az alapanyagokat vásároltam, tehát kerestem 1000 ft-ot, ebből mennyit visz el az adó?

Vagy éves szinten? Ha van 100000 ft bevételem,(nem haszon, csak bevétel)- számlával igazolható 50000 ft kiadásom, tehát 50000 ft-ot kerestem, ha ebből még adózom, akkor mennyi marad nekem?

2012. szept. 2. 09:36
 3/3 anonim ***** válasza:

2,4M évi bevétel alatt 16% az SZJA.

De szerintem iparűzési adót pl. fizetnek kell, illetve 27% ÁFA-t a 2000 ft-os eladási árban.

2012. szept. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!