Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Bérleti szerződés. Ilyet szabad?

Bérleti szerződés. Ilyet szabad?

Figyelt kérdés

Muter egyéni vállalkozó fodrász.

Az üzelt ahol dolgozik nem az övé csak bérleti szerződése van arra az egy nm re határozattlan időre.A szerződés szerint a felmondási idő 6 hónap azaz ha ott akarja hagyni a bérleményt vagy kifizeti a hat hónapot vagy marad ott és úgy fizeti ki a hat hónapot.Ez jogilag rendben van?

Ezek szerint a faszi csak a ház főbérlője ami jelen esetben egy munkahely de nem neki dolgoznak a dolgozók mivel vállalkozók ,hogy találhat ki egy főbérlő ilyet hogy hat hónapig nem hagyhatod el a bérleményt vagy a szerződés bontása után még maradj ott hat hónapot vagy fizess ki hat hónapot ,a lényeg hogy fizess gyakorlatilag a semmibe mivel már nem vagy ott hisz megszűnt a bérleti szerződésed. És ez van a szerződésbe aláiratva a dolgozókkal akik jelzem hogy nem a főbérlő úr cégének dolgozói hanem egyéni vállalkozók és a helységet csak bérlik.



2012. okt. 29. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják felmondási időnek. Ez adja a biztonságot mind a bérlőnek, mind a bérbeadónak. Nem lehet azonnal felborítani a szerződést egyoldalúan. Ha a bérlő el akar menni, jeleznie kell 6 hónappal előre, hogy legyen idő újat keresni a helyére. Arra a 6 hónapra természetesen maradhat, ha akar -nincs kötelező, nem börtön- de léphet is.
2012. okt. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne szabadna...

Nem kell elfogadni egy szerződést, ha nem felelnek meg a feltételek. Ez ilyen egyszerű...

De igen féloldalú amit írtál!

Mi van a szerződésben a felmondási időre, ha a bérbeadó mond fel?

Az is 6 hónap, nem?

Akkor mi a probléma, ha egyforma az oda-vissza felmondás?

2012. okt. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen rendben van. Nem szabad, hanem így kell, így szokás. És mint írták, ez oda-vissza érvényes. A főbérlő sem mondhat fel azonnal. Ha elküldené anyukádat, akkor lenne hat egész hónapja arra, hogy megoldást találjon.
2012. okt. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen akkor is hat hónap csakhogy a lényeg hogy mindíg a bérlő szívja meg mert ha kirúgja a főbérlő vagy talál jobb hellyet akkor nem tud gyorsan odamenni hanem hat hónapig fizetnie kell ,csakhogy ha a főbérlő rúg ki akkor is az albérlő fizeti a hat hónapot pedig nem ő mondta fel a szerződést vagyis ilyenkor a főbérlőnek kéne fizetnie a hat hónapot mert oda vissza válaljuk a felelősséget.plÉn akartam elmenni én fizetek rá ,engem rúgnak ki a másik fél fizet azért hogy ott kell maradnom még 6 hónapot. Valamit valamiért mondjuk tudom hogy ezzel nem lehet mit kezdeni mert már alá van írva az a szar de ez elég gáz hogy hat hónap a mai világban .
2012. okt. 29. 23:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem érted. Ez mindkét félre vonatkozik ugyanúgy. Te csak a bérlő felől nézed. Nézd a másik oldalról. Odajön valaki, hogy kiveszi az üzletet tízszeres áron holnaptól, és nem tudod neki adni. Máris a bérlő van védve. Ez mindkét oldalt védi a hirtelen változásoktól.
2012. okt. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy "kirúg". Akkor is 6 hónap a "felmondási idő"!!!!
2012. okt. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal! Ha nem tetszett a 6 hónap, ami mellesleg KÖZÖS ÉRDEK, az elején tisztázni lehetett volna.

Hozzátenném azt is, hogy a magyar törvények a bérlőt védik inkább, tehát annyira nem kell ellenségeskedni.

2012. okt. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
jólvan mindenki kapot egy pontot én köszöntem :)
2012. okt. 30. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!