Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Visszajár a kaució, ha egy...

Alexi23 kérdése:

Visszajár a kaució, ha egy üzlet kibérléséről szóló szerződés ténylegesen nem jön létre?

Figyelt kérdés
Szerettünk volna párommal kibérelni egy üzlethelyiséget. Mivel még a vállalkozásunk nem volt megalapítva, ezért a tulajjal úgy állapodtunk meg, hogy a kauciót, illetve a következő hónap bérleti költségének egy részét (amikortól már tényleges nyitnánk az üzletet) előre kifizetjük, és ha a cég megalapult, akkor írjuk alá a végleges szerződést. Az összeg átadásáról szerződést írtunk, melyben az állt, hogy a kaució fél év eltelte után jár vissza. Úgy alakult, hogy még sem tudjuk elindítani a vállalkozásunkat, és így az üzletet sem szeretnénk kibérelni. Ilyenkor a kauciót, illetve a következő hónapra előre átadott összeget visszakérhetjük? Így, hogy gyakorlatilag ki sem béreljük az üzletet, el kell telnie az aláírt fél évnek, míg visszakapjuk az átadott összeget?

2012. szept. 20. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a szerződésben nem foglalóként szerepel, akkor visszakérhetitek.


A szerződés végén a kaució teljes összege, vagy ha a bérlő tartozást hagyott maga után, akkor a tartozással csökkentett része visszajár.

2012. szept. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A szerződésben is kaucióként szerepel, tehát én is úgy gondolom, hogy visszajárna. Csak az maradt kérdés, hogy meg kell-e várnom az aláírt fél évet, vagy (mivel a bérleti szerződés létre sem jött) visszakaphatom a kifizetett összeget azonnal? Köszönöm a választ!
2012. szept. 22. 22:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is így gondolom, ezért is írtam, hogy a "szerződés végén".


A kaució célja nem az, hogy még fél évig rajta üljön, hanem az, hogy legyen fedezet a bérlőt terhelő várható költségekre. Ha ilyen már nem várható, akkor azonnal visszajár.

2012. szept. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm még egyszer a választ!

Remélem sikerül ezt megértetnem a tulajjal is, és pereskedés nélkül visszakapom a pénzem.

2012. szept. 22. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!