Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi ez a fogalom? A nagykereske...

Mi ez a fogalom? A nagykereskedő szállításkor a közvetítő webáruház (kisker) számlázási adatait írja rá a számlára, és úgy szállítja ki, mintha a vásárló közvetlenül a közvetítőtől vásárolt volna?

Figyelt kérdés
Hallottam egy ilyesmi fogalomról, valami drift shipping, de nem biztos, hogy jól értettem. A fogalom létezik, csak nem tudom, mi a pontos neve, segítenétek?

2013. febr. 7. 09:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Dropshipment - modernebb formátumú viszonteladás.


Webáruházak alkalmazzák, már amelyik tartja a lépést a trendekkel. illetve az MLM cégek, Direct Sales is hasonlóan értékesít.

2013. febr. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

De a nagykereskedő nem írja rá a számlára a kisker nevét, mintha ő szállította volna, hanem egyszerűen kiszállítja a megrendelő címére a terméket. + nagyker számlát állít ki a kiskernek, aki azt továbbszámlázza a megrendelőnek a saját adataival, és az áraival, mint kiskereskedő. Ha online csinálod, gyakorlatilag pár ezer forintból tudsz kínálni több tízezres árukészletet, akár egy lakótelepi lakásból is.


Előnye: nem kell raktárazni, leszállítani magadhoz és onnan értékesíteni, gyakorlatilag nem kell áruba fektetned, ha ilyen partnerrel dolgozol, csak a webáruházban az árukat listázni, jobb esetben már ez is összeköthető a nagykerek raktárkezelő programjával, így gyakorlatilag 50-100 bolt csak egy valós raktárkészletet tüntet fel, nem 50-100 külön állót. Azért fontos a raktárkezelés, mert előfordulhat, hogy a másik 49-ből is berendelik azt a terméket, amiből a nagykernél is csak 30 db van.. Na olyankor az elég gáz. és lehet magyarázkodni, hogy pont most vitték el az utolsót, stb..

2013. febr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!