Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozást szeretnék alapíta...

Vállalkozást szeretnék alapítani. Lenne pár ötletem, szerintetek melyik/melyek a legéletképesebb (ek)?

Figyelt kérdés

1. Biztonsági cég. Ez egy "extrább" cég lenne, mint a többi.

Biztonsági rendszerek kivitelezése, telepítése és üzemeltetése, távfelügyelet. (alvállalkozókkal)

Pénz és csomagszállítás (Biztosítással, akár fegyveres kísérettel)

Magánnyomozás

Műtárgyszállítás (Biztosítással, akár fegyveres kísérettel)

Személyvédelem (Testőr) (Akár luxusautó is szóbajöhet a "VIP" ügyfeleknek, de hogy ezt hogy lehetne megoldani? Gondolom lízing..)

Később az élőerős őrzés és egyéb, "szokásos" feladatok is bekerülnének a tevékenységi körünkbe.

Ide ugye elég komoly tőke kell. Kellenek: Járművek, munkaerő, iroda, telefonközpont, számítógépes hálózat, különleges biztosítások, mobiltelefon, adó-vevő, szolg. ruha minden embernek, speciális eszközök: fegyver, különleges szállítótáska, plomba, egyéb termékek, ha a cég valami folytán elkezdne gyarapodni, ugye akkor már a pénzszállító autó párszázmilliós tétel gondolom, stb.


2. Webshop. Mindenképpen elektronikai termékeket árulnék, szóval ide sem kicsi tőke kéne. Iroda kéne, raktárhelyiség az van a tulajdonomban, 2-3 alkalmazott, diszpécser, számítógépek, telefonok, egy jó futárszolgálat.


3. Amerikai édességek, ételek, egyebek, amit itthon nem, vagy csak nagyon nehezen lehetne kapni. Ide ugye bolt kéne, amit ízlésesen kell berendezni, 3-4 alkalmazott, pénztárgép, valahonnan be is kell szerezni a termékeket, ide is kéne egy kisteherautó.


Több éve álmom egy ilyen vagyonvédelmi cég. Szerintetek melyik a legéletképesebb?



2013. febr. 13. 02:06
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

2-3 cége lehetett. Egyet csődközelben vett, sikerült felvirágoztatnia, majd eladta. De a vevő egy balek volt, 1 hónap alatt csődbe vitte a céget. A másik cége sajnos becsődölt.

2013. febr. 13. 17:42
 12/18 anonim ***** válasza:

A webshop ötlete nagyon tetszik! Az amerikai termékek gondolata is jó, és az a nagyszerű az ilyen internetes boltoknak, hogy nem muszáj leszűkíteni termékeid, nagyon sokféle dolgot árulhatsz, ha jól tudod őket kombinálni!

Talán az igényelne a legkisebb befektetést, és a legnagyobb az esély arra, hogy fel tudod virágoztatni. Irodának akár egy nagyobb szoba is jó a házadba, egy garázs szépen berendezve, oda csak be raksz 3 asztalt, 3 számítógéppel, és már kész is az alapberendezés. Mondjuk ebbe én csak akkor vágnék bele, ha a weblap szerkesztést én tudnám intézni, és az egyéb teendőkre kéne csak alkalmazott. Én ebbe a cégbe szívesen dolgoznék is még nálad annyira érdekesnek és izgalmasnak találom!

Sok sikert!:)

2013. febr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Szerintem belevágok a webshopba, de azért egy pár nap gondolkodási idő még kell. Webprogramozó és fejlesztő ismerős megvan, teljesen ingyen megcsinálja, működteti és frissíti, mivel "jön nekem eggyel"..:) Neki kedvezményesen jár a domain, az is el van intézve, sőt talán még kedvezményes reklámfelületet is tudnék szerezni. Irodahelyiség és berendezés kell, az olyan 1-1,5 millió cuzámen, de akkor már egy igencsak otthonos munkahelyet sikerülne kihozni (persze az irodát bérelném..). A munkaerő jó közérzete és kedve fontos, szeretném ha nem hányingerrel jönnének be dolgozni reggelente, mert tudom milyen érzés. Ez a dropshipment eszméleten hasznos ötlet, ezer köszönet érte a másik válaszadónak! A biztonságos raktárhelyiség adott, azért mindig lenne készlet a népszerűbb termékekből. Utolsó válaszadó: Ha neked nem gond a budapesti iroda és komolyan gondolod a válaszod, (feltehetően a 19. kerületben, vagy a 8. kerület Corvin negyedében lenne (nem a dzsuvás részen!), de még az összes kerület adott.), akkor szívesen várlak egy "interjúra" ha beindítom a bótot.:)

2013. febr. 14. 20:16
 14/18 A kérdező kommentje:
Ja, először mindenképpen az elektronikai termékekkel foglalkozna a cég, mégpedig szórakoztatóelektronikai eszközökkel. Aztán bekerülnének a kínálatba az elektromos háztartási eszközök és egyebek. Közben ha találok megbízható beszállítót, akkor amerikai, vagy egyéb cikkek is bekerülnének a kínálatba. Leginkább az élelmiszer és a ruházat kerülne előtérbe. Aztán, ha már elismert, jól működő vállalkozás lesz, akkor amerikai és egyéb autók behozatalával is foglalkozna a cég, ugyanúgy webshopon keresztül lehetne őket megvásárolni. (Csak álmodozom, de azt ugye szabad..:) )
2013. febr. 14. 20:25
 15/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen idős vagy, de esetleg nézd meg hozzá ezt és érdeklődj a Fivosznál ;-)


[link]


Nem kell egyből minden pénzt kockára tenni, illetve több marad esetleg mellette a csokiboltodra is.. :-)

2013. febr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszi! Csokiboltot, kávézót, egyebet nem igazán akarok most, de később szóbajöhet!:) De ha csinálnék is ilyet, akkor valami SugarShop szerű dizájnboltot szeretnék!
2013. febr. 14. 20:53
 17/18 anonim ***** válasza:
.
2014. máj. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Végigolvastam a kommenteket, mert én is vállalkozásba akarok kezdeni, és kíváncsi lettem, hová jutottál? :)
2015. febr. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!