Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Véleményeteket kérném? (lent)

Véleményeteket kérném? (lent)

Figyelt kérdés
Szerintetek eggy airsoftal,paintballal kapcsolatos üzletet érdemes lenne nyitni?

2013. febr. 21. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Mostanában 2 dolgot érdemes nyitni:


- Ami mindenkinek létszükséglet

- Ami a nagyon gazdagoknak felkapott hobbi


A paintball egyértelműen nem létszükséglet. Azt kell felmérned, hogy a gazdagok körében mennyire népszerű. Ha igen akkor akár, ha nem akkor nem.

2013. febr. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

értem.. talán annyira nem létszukségletes nemtudom.

Ahol én lakom (városban) ott nincs ilyen ''bolt''

2013. febr. 21. 19:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem az a legfontosabb, hogy mit lehet eladni. A legfontosabb kérdés, hogy be tudod-e szerezni az árut úgy, hogy vonzó áron tudd értékesíteni, de te is megélj belőle? Az is rendkívül fontos, hogy bérelned kell-e üzlethelyiséget, vagy tudsz venni? Bérlemény szinte tuti bukta... Alkalmazottról ne is álmodozz. Na, ezek után jön, hogy egyáltalán van-e értelme azon a helyen boltot nyitni.


No, de a konkrét ötletről. Egy ilyen bolt online forgalma szerintem amúgy is vetekedne a személyessel, szóval akár meg is nyithatsz a városban. Szóval kérdés, hogy tudnál-e olyan áron árut beszerezni, hogy versenyképes legyél a többi online bolttal? Nem tudom, hogy csinálják a festékgolyókat, de ha valami automatával, ami némi tőkét igényel, esetleg beruházhatsz egyre, és akkor a golyókat biztos olcsón tudnád adni. Az is kérdés, hogy értesz-e ezekhez a fegyverekhez annyira, hogy szervizelni tudd őket? Egy ilyen boltban nyilván ezt a szolgáltatást is igénybe akarják venni. Az sem lenne rossz, ha néhány közeli paintball pályással le tudnál szerződni. Pl adnál egy hűségkártyát, amivel 5-10% kedvezményt adnának a pálya tulajdonosai, és fordítva, nekik is lenne ilyen kártyájuk. Szóval el kell azon gondolkodni, hogyan tudod megfogni a törzsvásárlókat, mert gondolom ennél a sportnál ők az aranytojást tojó tyúkok, nem azok akik csak évente 1-szer lőnek el 100 golyót.

2013. febr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!