Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van pénzem, de nincs ötletem?

Van pénzem, de nincs ötletem?

Figyelt kérdés

Már régóta gyűjtögetek, megvan mindenem amire szükségem van, havi 80at hozok haza, és a szüleimmel élek (22éves vagyok) .. Felhalmoztam 1 kis pénzt, amivel szeretnék kezdeni valamit de nincs ötletem... Kisvállalkozást szeretnék indítani, illetőleg olyan dolgokba fektetnék ami ha még lassan is de hasznot termel.. Olyasmire gondoltam, hogy fizikai munkás 'céget' csinálnék, mert 1-2 autóra meg szerszámokra be tudnék ruházni, ergo lehetne menni tolni a melót, csak épp meló nincs.. Hogy robbanhatok be a piacra mint friss vállalkozás, mikor minden nagyon cégnek, generálkivitelezőknek meg vannak a saját alvállakozói??

előre is kösz



2013. márc. 3. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Nézz körül a környékeden miből van hiány?

Mihez értesz?

2013. márc. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tök mindegy a hogyan és a mivel. ha fingod nincs róla akkor nem fogsz berobbanni, csak a pénzedet égeted el.


Inkább tanulj valamit amit szívesen csinálnál és érdekel.

2013. márc. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bolt nyitás azért nem nagyon lehetséges, mert az nagyon sok lenne (kaució,bérleti díj , 1 eladó stb) egyébként meg sorra zárnak be a boltok a környékemen :/ Mihez értek? Hát magam sem tudom, jól tudok koordinálni, meg igazgatni az embereket azon kívül semmi :D
2013. márc. 3. 15:54
 4/9 anonim ***** válasza:
Inkább fektesd be az összeget pénzügyi termékbe, mintsem vállalkozásba. Így nem sokra mész. Előbb piac és hiány legyen, utána cég és termék. Fordítva csak a bukás esélye nő.
2013. márc. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nem csak boltot nyitni költséges, hanem bármilyen vállalkozást is. továbbá szakértelem szükséges hozzá, nem lehet csak úgy beleugrani, mert ahogy előttem mondták, csak a pénzedet égeted el.

a szüleim a 80-as évektől vállalkozók voltak, többféle dolgot csináltak a kereskedelem-vendéglátás-szolgáltatás körben.

azért többfélét, mert kivétel nélkül mindegyik válallkozásuk előbb-utóbb valamilyen okból bedőlt (nem azért mert rosszul csinálták, rajtuk kivülálló okok, pl. megváltozott kereslet, plázanyitás a közelben stb.), de mindig kitaláltak valami újat, átnyergeltek valahová máshová és ma is jól működnek.

a mai gazdasági helyzetben a legtöbb új vállalkozás elve halálra van ítélve, csoda ha fennmarad valami. ha egyáltalán marad pénzed miután esetlegesen bedől az üzleted (nem mondom ugye, hogy 100%, de ha terveket csinálsz akkor ezt is bele kell venni), lesz-e erőd, energiád és ötleted valami újba kezdeni? magyarul vagy-e elég élelmes. az, hogy 22 évesen itt teszed fel ezt a kérdést, az engedi sejtetni, hogy nem. nem mindenki alkalmas a vállalkozásra. egyáltalán nem sértegetni akarlak, annak ellenére, hogy mindkét szülőm kiválóan ért ehhez, én nem lennék rá alkalmas, ezért én alkalmazott vagyok. de ha tudsz embereket igazgatni, az már egy kezdet. csak ez jóval összetettebb dolog ennél, úgyhogy légy óvatos.

2013. márc. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

15:54


ez kevés a boldogsághoz, megélhetéshez meg még kevesebb.

2013. márc. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy ilyen oldalon általában nem fogsz hasznos ötleteket kapni.

Én egy olyan üzletágban dolgozom, ahol körülbelül 1300 versenytárs van. -Ebben kell magam folyamatosan az elsők között tartanom. Hívhatjuk ezt is fizikai munkás cégnek.

Amire te gondolsz abban valószínűleg hasonló verseny van. Mellé pedig akad egy kis gazdasági válság is.

Ebben a versenyben két dologgal tudnál versenyezni. Az egyik a tudás, tapasztalat, a munkád minősége és az, hogy ezt a lehető legjobban tudod eladni.

A másik lehetőség, hogy az áraiddal versenyzel. -Ez utóbbi számos dolog miatt nem ajánlom.


Ha befekteted a pénzed, veszel autókat szerszámokat és csinálsz egy vállalkozást, annyi történik, hogy lesz egy cégszerű neved, jogköröd, lesz a cégednek egy adószáma és lesz néhány eszközöd. Ettől még a megrendelőid nem fognak rád találni sajnos.

Ugyanez történik akkor is ha neked van egy jó ötleted, vagy netalán itt az oldalon tök ingyen adna neked valaki egy jó ötletet.


A dolog úgy néz ki, hogy vagy piacot kell teremtened valamivel/valaminek. Vagy egy már létező piacon vevőket/ügyfeleket kell szerezned.


Szóval aki már most azzal foglalkozik cégszerűen amivel te szeretnél annak sincs melója.

Egy vállalkozás pedig csúnyán viszi a pénzt ha nem termel bevételt, nagyon hamar elfogyna a pénzed. Sorra mennek csődbe az ilyen vállalkozások és sorra nyílnak ujjak.


Bak Norbert bizony nagy igazságot mondott.


Én is mondanék néhányat. Gyűjtögess még.

Egyrészt most is dolgozol valahol, a munkahelyedet pedig használd fel. Tekints úgy a munkahelyedre mintha a te vállalkozásod lenne és te a saját alkalmazottad. Ha ügyfelekkel foglalkoztok külön jó. Azaz igyekezz úgy dolgozni, hogy a cég fejlődését segítsd. Amilyen szinten megteheted. Igyekezz ennek a cégnek minél több elégedett ügyfelet szerezni.

Tanulmányozd, hogy működik, mitől sikeres, mi működik mi nem. Olvass könyveket vállalkozásról, közgazdaságról.

És:

Minden nap ébredés után vagy akkor amikor a legjobb ötleteid vannak, írj le három ötleted. Szokj hozzá, hogy mindennap van három ötleted.

Ha bármi nem úgy működik ahogy szeretnéd, egy ajtó kilincs, egy ablak szigetelés vagy bármi. Akkor gondolkozz el, hogy tudnád-e jobban csinálni. Bármi amire szükséged lenne vagy bármi amiből jobbra lenne szükséged, az bizony egy lehetőség. Mondok egy példát: Idegesít hogy balkezes létedre minden jobb kezes és csinálsz egy balkezes ollót. Persze ilyen már van és egyébként lehetetlen vele jobb kézzel vágni. :D

Minden ilyen apróság szülhet egy ötletet és bizony másnak is lehet igénye rá, nem csak neked.

Ugyanígy keresheted egy problémára is a megoldást.

A probléma általában mindig egy kérdés formájában jelentkezik. Viszont van úgy, hogy egy kérdésre nincs válasz. Ilyenkor kell átfogalmazni a kérdést.

A feltett kérdésednek például nincs megoldása. Én is egy másik kérdésre adtam választ, hogy, hogyan lehetne ötleted. -Tehát átfogalmaztam a kérdést.


Ügyfélkör: Hogyan lehetne ügyfeled ? Leírom neked privátban, hogy nekem például, hogy lett ügyfélköröm.

Cserébe pedig annyit kérek, ha bármelyik ötletem működne és ne hagy isten meggazdagodnál, akkor bármilyen általad választott szervezetnek adományozz valamit, pénzt, játékot, ruhát, ételt akármit. -Akármilyen csekély vagy nagy értékben.


Még annyit, hogy a nagy cégekkel és generál kivitelezőkkel két nagy probléma van:


1, Lenyomják az árakat.

2, Szeretnek 30 napra vagy azon túl fizetni előleg nélkül


Oda csak az áraid lenyomásával mások alá ígérve lehet általában bejutni.

2013. márc. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tanultam közgazdaságtant , és mellesleg igen nem vagyok valami agytröszt, de miért ne tehetném fel itt a kérdést, ki tudja 1. kik böngészik az oldalt, 2. hátha valaki olyan ötletet ad privátba vagy valahogy ami megihlet, és sikerül össze hoznom valamit. 3. Az mennyivel értelmesebb, hogy valaki itt kérdezi meg h vajon mit gondol a párja? Ezeket mérlegelve én egy ritka értelmes ember vagyok :D Ja igen és a privát választ meg köszönöm, hasznos volt.
2013. márc. 4. 18:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Sikerült?
2022. szept. 2. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!