Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan és hol reklámozzam magam?

Hogyan és hol reklámozzam magam?

Figyelt kérdés

20éves lány vagyok, nemrég végeztem egy maszek (nagyon profi) pesti sminkesnél, megkaptam az oklevelemet.

Lassan megkapom a portfólió képeimet is, igaz csak egyszerű sminkek vannak a képeken, de a "tanárom" mondta, hogy ha reklámozni akarom magam, ezekkel jobban járok, mint a nagy fantázia sminkekkel. Profi (Mac, Kryolan stb) anyagokkal dolgozom, van mindenem, igazán jól fel vagyok szerelve anyaggal :) Szeretnék pénzt is keresni, ha már kitanultam a szakmát.


Ahol lakom van 1-2 szakközép suli, április végén ballagások vannak... de nemhiszem hogy oda bemehetek szórólapot osztogatni, de szeretném valahol reklámozni magam, csak úgy a próba kedvéért, hátha valakit érdekel a smink. Nem dolgoznék horribilis összegért.


Van ötletetek esetleg egy szórólap reklámszövegéhez, esetleg arra,hogy hol tegyem ki őket stb?

Ki mennyit adna egy ballagási sminkért? :)

(biztosan van olyan, aki fizetne, emlékszem én anno tökre örültem volna, ha más megoldja helyettem a sminkes problémámat, meg az osztályomba régen nagyon nem ment a csajoknak a sminkelés, hátha más is örülne ilyesmi lehetőségnek, meg házhoz is tudnék menni)


2013. ápr. 17. 10:01
 1/6 anonim válasza:
ha van facebook oldalad akkor ott is ajánlhatod magad. készíts néhány sminket amit egy ügyes fotós lefotóz, így láthatják, hogy ügyes vagy. szerintem ismerősökön keresztül, így ballagásra tudnál szerezni 1-2 melót. akár néhány plakátot is készíthetsz amit kitűzöl az erre alkalmas helyekre.
2013. ápr. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Apródon rengeteg állás hirdetést találsz, amiben sminkest keresnek.
2013. ápr. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi.

Úúú a plakát készítése nagyon jó ötlet!!!! :)

2013. ápr. 17. 10:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is a facebookot javaslom. Párom fodrász, ott kezdte el "hirdetni" magát, persze nem tolakodóan. Pl. lecsereélte a profilképét a névkártyájára, feltöltögetett képeket a munkáiról.

Kitettünk a ház falára egy jó nagy táblát, hogy itt bizony fodrászat van.

Persze nagyon lassan indult a bolt, ráadásul olyan helyen lakunk, ahol mindenki ismer mindenkit, egy kistelepülésen.

Van néhány dolog, amire különösképpen odafigyelt, hogy az új vendégek mindenképpen jó véleménnyel, jó szájízzel távozzanak. pl.: eszközök fertőtlenítése tiszta pelenkán a vendégek szeme láttára alkohol spricceléssel, ezen csodálkoztak, hogy ők ilyet még nem láttak. :) Gyerekeknek nyalóka, pez-cukor, kinder figura ajándékba, plusz pici játszósarok. stb.

Legyél türelmes, az első időszakban elég idegtépő a várakozás, sokan ilyenkor adják fel, volt, hogy hetekig nem jött vendég! Elvégre mindenkinek megvan a megszokott, bejáratott "mestere", nehezen váltanak.


Sok sikert kívánok!

2013. ápr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm utolsó!!

Igen, eléggé félek én is, hogy lesz-e egyáltalán kereslet erre, mert a fodrász egy bejáratottabb szakma, de nem adom fel! :)

Sok sikert a párodnak is!

2013. ápr. 17. 10:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszi! Egy dolog még eszembe jutott: szórólap. Mi szórólapoztunk, minden házba bedobtunk egyet. Nyitási akciót hirdettünk, az árakat belőttük a többi fodrász alá, ráadásul sokkal jobb minőségű festékkel dolgozik a párom (a faluhelyen "szokásos" 300 forintos helyett ezer forintossal).
2013. ápr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!