Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Segítséget kérnék a NuSkin...

Segítséget kérnék a NuSkin marketing tervéhez. Van itt NuSkines aki tud választ adni ezekre a kérdésekre?

Figyelt kérdés

Nem igazán találtam eddig jó leírást a cég marketing tervéről. A marketing tervet megtaláltam a NuSkin honlapján, de nem minden tiszta.

A következők érdekelnének:

Milyen üzleti szintek vannak? A minősülések feltételei részletesen. Ne ilyen, hogy kell X pont,mert az semmit sem mond. Minden pontot lehet forintosítani. Az ezekkel megkereshető bónuszok.

Milyen egyéb bónuszokat lehet még kapni (pl Success bonus, ilyen tudom, hogy van)? Ezeknek az összege.


Újra kiírtam és várom a NORMÁLIS válaszokat! Köszönöm!



2013. máj. 22. 21:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Ha ide is téved egy Nu Skines, meglepne, ha itt, a plénum előtt, írott formában kezdene el előadást tartani erről. A honlap segítségével nem tudsz felderíteni kontakt személyt? Ez lenne a célravezető. Leültök és felteszed a kérdéseidet egy illetékesnek.
2013. máj. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%

ma 07:45 Egy idetévedő Nu Skines szerintem nyugodtan beírhatná. Ez azért nem előadás, csupán a rendelkezésére álló információk közérthető tálalása lenne. Hogy egy példát írjak (Amway, mert azt ismerem, de nem látom akadályát, hogy egy Nu Skines beírjon egy hasonlót. Ebben nincs benne, hogy ezzel kell foglalkozni, vagy tökhülyeség ezzel foglalkozni, és nem is hiszem, hogy bárki így próbálná építeni a hálózatot. Mindössze puszta tények, amiket az ember esetleg nehezen ért meg, ha az üzletviteli szabályzatot olvasgatja).

------------

Fogalmak (valószínűleg hasonlóan vannak definiálva minden MLM-ben):

- szponzor, (közvetlen) szponzorált: ha B elkezd egy Amway üzletet, akkor a regisztrációkor meg kell jelölnie egy szponzort (pl. A-t). Ekkor A szponzoráltja B, és B szponzora A.

- fölsővonal (más néven szponzor vonal): egy adott vállalkozó szponzora, szponzorának szponzora, annak a szponzora stb. Ezek összessége.

- alsóvonal: egy adott vállalkozó szponzoráltjai, szponzoráltjainak szponzoráltjai, azok szponzoráltjai stb. Ezek összessége

- csoport: egy vállalkozó, és az összes alsóvonala együttesen.

- láb: egy közvetlen szponzoráltnak a csoportja.

- személyes forgalom: az a forgalom, ami közvetlen a vállalkozó kódja alatt jött létre adott hónapban (saját vásárlás, illetve direkt értékesítés)

- csoportforgalom: ami a teljes csoportban létrejött adott hónapban.

-----------

Jövedelem:

1, A közvetlen értékesítésből származó árrés: ajánlott eladási áron 30-35%


A továbbiakban minden bruttó beszerzési áron van meghatározva. A bónusszintek határai inflációval változhatnak (pontban vannak megadva, de 1pont=500HUF átváltással forintosítottam)


2, A forgalom után járó bónuszok.

100eFt-tól 3%

300eFt-tól 6%

600eFt-tól 9%

1,2mFt-tól 12%

2mFt-tól 15%

3,5mFt-tól 18%

5mFt-tól 21%


Mindenki a csoportforgalma után járó bónuszt kapja meg, miután levonták belőle a közvetlen szponzoráltjai csoportforgalma után járó bónuszt.

Ezeken a szinteken a nagy pénz abból van, ha az adott vállalkozónak nem csak a csoportforgalma, hanem a bónuszszintje is magasabb, mint a közvetlen szponzoráltjaié. Ha az egyik lába vele azonos szinten kvalifikál, akkor viszonylag alacsony a jövedelme a hónapban (cserébe van egy erős alsóvonala, ami hosszú távon előny lehet).


3, Rubin bónusz (2%-a a csoportforgalomnak). Csak 10mFt-os csoportforgalom fölött, amibe az 5mFt fölötti (azaz 21%-os) lábak nem számítanak bele.


4, Vezetői bónusz (4%-a a 21%os lábak forgalmának). Csak azoknak, akiknek legalább két lábuk kvalifikál 5mFt+ forgalommal, vagy az egyetlen kvalifikáló lábuk mellett van még azon felül legalább 2mFt csoportforgalmuk. Az 5mFt 4%-át, mint garantált jogdíjat el kell küldeni a felsővonalhoz, így ha a kvalifikáló lábakat nem számítva nincs 5mFt csoportforgalom, akkor a bónusz értéke annyival csökken.


5, Gyöngybónusz (1% minden mélységi csoportból, amiből nem mi keressük a 4% jogdíjat, hanem egy alsóvonali vezetőnk). Feltétele adott hónapban 3 5mFt-os forgalommal kvalifikáló láb. Azokból az alsóvonali csoportokból nem keressük meg, amelyekből egy hasonló szinten kvalifikáló üzlettársunk keresi meg azt.


6, A magasabb szintű bónuszok már nehezen átláthatóak, de ha valaki oda eljut, akkor már úgyis nagyon dől a lé.

-----------

Nem hiszem, hogy ne lehetne Nu Skinről is egy hasonlót leírni. Az teljesen más kérdés, hogy ha valaki bele szeretne vágni az üzletbe, akkor beszéljen egy lehetséges szponzorral, de ha csak elméleti szinten érdekli, miért ne kaphatna tájékoztatást?

2013. máj. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

ma 19:58


Ezt így jó, hogy leírtad, de magyarázó ábra nélkül szerintem nem érthető.

Nekem meg pont előttem van a Nuskin marketing terve csak pár dolgot nem értek benne. Van két privát válaszom, de még folyamatban vannak a kifejtések.

2013. máj. 23. 20:26
 4/18 A kérdező kommentje:

Elég sok kérdés fel is vetődött bennen az Amwayes írással kapcsolatban. Pont ezért nem is érthető. Nekem már konkrét kérdéseim vannak a Nuskinhez remélem a válaszok is hamar megérkeznek.

Aztán lehet kiírok egy ilyen kérdést az Amway-hez is. :) Ott szívesen látlak.

2013. máj. 23. 20:28
 5/18 anonim ***** válasza:
Természetesen. Akár itt, akár privátban, akár ha megtalálom a másik kérdést, szivesen válaszolok rá. A Nu Skines választ név nélkül nem tudod ide bemásolni?
2013. máj. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Itt vannak fent is a kérdések.

Még konkrétan azt kérdeztem, hogy pl az Executive szinthez mekkora forgalom kell és mennyi ebből a jövedelem. Szóval csak ilyen alap dolgok. Igazából rájöttem, hogy itt fent kissé túl bonyolítottam a kérdést.

2013. máj. 23. 22:10
 7/18 anonim ***** válasza:
44%
Ezt most nem értem tisztán. A Nu Skinnél van olyan szint, hogy "Executive"? Az Amwaynél ilyen nincs, csak "Executive Diamond" (meg van "Executive Leaders Club", illetve "Executive Platinum", de azok nem Amway-es, hanem N21-es szintek). Az Executive Diamond, azaz ügyvezető gyémánt feltétele legalább 9 21%-os szinten kvalifikáló láb (definícióját lásd feljebb) az üzleti év ugyanannak a 6 hónapjában, vagy legalább 6 láb, és akkor 10+ FAA pont, de ebbe nem hiszem, hogy érdemes belemenni. Ezek brutál magas szintek. Magyarországon nagyjából 10-en érhették el ezt vagy magasabbat, és rengeteg pénzt jelent.
2013. máj. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az eddigi privát válaszokat.

Az eddigi információim:

Egy pont egy USD+áfa.

Ezek szerint egy Executive szint eléréséhez kb bruttó 580.000 Ft-os forgalom szükséges.

A jövedelem ennek a 9%-a vagyis kb nettó 41.100Ft, bár itt még nem tiszta, hogy a fenti összegben benne van-e a kisker árrés és az még hozzátevődik-e ehhez.

2013. máj. 26. 10:53
 9/18 A kérdező kommentje:
Zoli, köszönöm a segítséged. Jó, hogy vannak itt normális emberek is és nem csak olyanok akik csak kötözködni és ész nélkül fikázni tudnak.
2013. jún. 5. 20:50
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem léptem be, nem is akartam, de kaptam pár szánalmas levelet.

Elgondolkodtató, hogy egyesek más álmát akarják tönkre tenni.

Megkerestek holmi semmitmondó nulla cégekkel már a korábbi évek alatt is, amik már sehol sincsenek vagy azóta is csak épphogy működnek.

Sokkal inkább választanám a Nuskint, mint bármelyik névtelen nulla hálózatot.

A részvényeknek semmi köze nincs egy cég sikerességéhez, pláne nem az MLM területén. Jó példa erre az Apple, hozták a rekordokat mégis zuhant az árfolyam. Vicc, hogy egyes emberek hogyan okoskodnak miközben nincsenek tisztában a piaccal.

2013. jún. 10. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!