Bele merjek vágni?

Figyelt kérdés

Nem rég kezdtem el drótékszereket készíteni ezüstözött ékszerdrótból, és különféle kövekből, gyöngyökből. Az elkészült ékszerek nagyon tetszenek azoknak akiknek megmutattam és sokan mondják, hogy csináljak üzletet. Szeretnék majd más technikákat is kipróbálni, és napról napra több é szebb ékszereket csinálok. Mindig vannak új ötleteim, és nyitottam egy blogot is ahol dokumentálni tudom az elkészült tárgyakat. Vannak ötleteim nyereményjátékokra, megrendeléseket is fogadnék. Művészetibe jártam, fiatal 23 éves eltökélt lány vagyok. Szerintetek, megéri eladásra csinálnom? Nem hozzáértők kíméljenek, köszönöm.

[link]



2013. jún. 25. 15:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Esetleg ha van valakinek valamilyen ötlete, hogy hogyan kezdjek hozzá, azt megköszönném. Sajna Fészbúk-ról hallottam, hogy ellenőrzi az APEH. Egyenlőre amíg nem váltom ki a vállalkozóit, nem akarok máris bűntetéssel kezdeni...
2013. jún. 25. 15:40
 2/7 anonim válasza:
Bár én pasi vagyok de tetszenek a gyűrűk. Biztos vennék Tőled a páromnak. Persze ez függ attól is, hogy milyen árban fogod árulni az alkótásaidat, ha fogod.
2013. jún. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem túl drágán Amit láttál a blogban például 1000 Ft-ra mondanám. időtől és anyagtól is függővé teszem majd és kategorikusan besorolom a kész ékszereket.
2013. jún. 25. 15:58
 4/7 GiannaAteara válasza:
Én is ebben a cipőben járok és ugyanez a problémám, úgyhogy ha sikerül megoldást találnod, én is örülnék neki:)
2013. jún. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Megéri eladásra csinálnod mert szépek és ügyes vagy.

Biztos meg is vennék, csak itt a 22-es csapdája.

Főállásban ennyiért vagy 50 ilyet kellene eladnod ahhoz, hogy kitermed a járulékokat, ekkor még nem kerestél semmit és nem számoltam az anyagot amibe mindez kerül és azt sem, hogy egyáltalán tudsz-e annyit készíteni havonta ami a járulékokat kitermeli.

A te jövődet abban látom, hogy egyedi ékszereket gyárts megrendelés alapján a mostani árnál jóval drágábban.

Szerintem amíg ezekkel a technikákkal kísérletezel, neked ebben jóval több munkád van, mint amennyiért most adod.

Az jó, hogy ennyi, az is jó , hogy tetszik az embereknek és az is jó, hogy most ennyiért adod. Egy vállalkozás fenntartásához és a megélhetésedhez, így viszont nagyon sokat kellene csinálnod.

Ha most el akarod őket adni, akkor megpróbálkozhatsz esetleg a Varteával -Egy próbát megér.

Mellesleg ha a Facere felrakod, nem kell hirdetned, hogy eladod. Nem is feltétlenül kell eladnod. A cél az, hogy megismerjék az emberek a munkáidat. Az mondjuk egyértelmű ha nem adod el, nem lesz pénzed anyagokra sem.


Esetedben egy vállalkozáshoz, azt érdemes nézned, hogy mennyit kell készítened, ahhoz, hogy megélj, illetve azt, hogy mennyit tudsz eladni, illetve, hogy egyáltalán tudsz-e annyit készíteni. Ha nem, akkor olyan árakon kéne dolgoznod, hogy megérje, más kérdés, hogy az emberek, ezen az áron megveszik-e.


Aztán van itt még valami. Mindig azt mondom, hogy két dolog kell a sikerhez. Az egyik az, hogy tudj valamit igazán jól csinálni, a másik, az, hogy ezt jól is tud eladni. Ahhoz, hogy jól el tudj adni. A következő mondatot kell mindig fejben tartanod és megértened:


Az amire a vevő a pénzét szívesen elcseréli, egy olyan termék vagy szolgáltatás, amely alapjaiban pozitív hatással van a vevő életére és az azzal kapcsolatos pozitív érzés.

A te vevőid nem drótékszert akarnak. Hanem meglepni a barátnőjüket feleségüket, emlékezetessé tenni valamit, megköszönni az együtt töltött időt, kifejezni, hogy fontos nekik. Vagy valaki valami olyasmit akar ékszerből, ami kifejezi, hogy ő kicsoda és mit gondol a világról, önmagáról. Tehát nem a drót ékszert kell eladnod, hanem az érzést. Ezt pedig leginkább úgy tudnád, ha egyedileg megrendelésre készítesz ékszereket, nem egy meglévő szortimentből adsz el. Bár lehetséges ha elé sok kész terméked van. -Ezen a módon ráadásul, valóban el is tudnád kérni, a befektetett munkád árát, mert amúgy mindenki csak azt nézné, hogy miből készült az ékszer és ezeknek az anyagoknak mi a piaci ára. Ám ha te valamibe beleteszel 30 óra munkát, nyilván nem éri meg 1000 forintért adni 33 forintos órabérben és természetesen - mínusz anyag költség.


Azt tudom javasolni, hogy készíts barátaidnak egyedi alkalmakra ékszert és miután a célszemély megkapta utána tedd fel a facera és a blogodra, hogy ezt egy barátodnak készítetted x alkalomból. Így megismerik az emberek, hogy tudsz személyre szabott ékszereket készíteni, érzéseket közvetíteni. Tehát az a lényeg, hogy minél többen tudjanak arról, hogy te mit tudsz megcsinálni és arról is, hogy ez mit ad az embereknek. Hogy amikor úgy döntesz, hogy belevágsz, elég sokan ismerjenek ahhoz, hogy megfelelő számú vásárlód megrendelőd lehessen.

Mert nem elég, hogy ügyes vagy és szép dolgokat készítesz, ha erről az emberek nem tudnak, nem lesz vevőd, ha nem lesz vevőd, nem lesz bevételed sem.

2013. jún. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Nagyon köszönöm a hozzászólásodat, hasonlóan vélekedem én is. Nyilván ezek az ékszerek mind-mind egyediek, és nem jönnek veled szembe az utcán, már ezért is sok emberkének tetszik. Nem is gondolkodtam volna sokat ezen, ha nem lenne főállásom, eszembe sem jutott volna belekezdeni ilyen alkotásokba, mert nem tudnám finanszírozni az anyagköltséget. Az más kérdés, hogy mennyi időm marad e mellett az alkotásaimra.

Most úgy érzem, ne foglalkozzak semmivel, csak csináljam, és folyamatosan frissítsem a blogom és a face-m. Eddig mindig az volt a baj, ha valamibe belekezdtem, nagyon jól ment minden addig, amíg a száz biztatás mellé becsúszott egy-két negatív vélemény. Akkor összetört a lelkesedésem, és sosem lett az ötletemből semmi. De most úgy érzem, nem adhatom fel, és nem tarthat vissza semmi. Csak csinálom és frissítek, közzéteszek, dokumentálok, megosztom stb. Addig amíg elég ember nem ismeri meg az ékszereimet, aztán a kör majd beindul magától. Addig is még fejlődnöm kell, és rengeteget gyakorolni!

2013. jún. 27. 14:05
 7/7 A kérdező kommentje:
Engedem, hogy alakuljanak a dolgok maguktól, nem görcsölök, csak csinálom és kész. Remélem így jó lesz. Most azt érzem ez a megoldás...
2013. jún. 27. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!