Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan prezentáljak a befektet...

Hogyan prezentáljak a befektetőnek úgy, hogy ne kelljen félni attól, hogy ellopja az ötletem, vagy átadja a haverjainak?

Figyelt kérdés

Sajnos túl konkrét és túl jó ötletem van, szóval nem ilyen, hogy éttermet szeretnék nyitni valahol, hanem inkább egy komplett cégarculat felépítése ami kiemelkedően egyedi lenne az egész piacon.


Most ha elmondom a befektetőnek mit szeretnék gyártani, mi a garancia arra, hogy nem hagy ki az egész üzletből és csinálja meg ugyanezt maga?


Titoktartási szerződés? jó vicc lenne. más egyéb?


2013. szept. 6. 02:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Válassz olyan befektetõket, akiknek pénze van, de ideje nincsen. Így megkerülhetetlen leszel.


Válassz olyat, akinek az adott terméktípus gyártásában, illetve hasonló termékek értékesítésében nincs tapasztalata vagy kapcsolatrendszere. Ne tudja kapcsolt vállalkozásként, valós befektetés nélkül, egyedül megvalósítani.

2013. szept. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha túl jó és túl kivitelezhető az ötlet, elég a felét megmutatni, és már szórja is utánad a pénzét. Általában az szokott lenni, hogy az a tuti ötlet mégsem olyan kivételes.


Menj komoly befektetőhöz. Mondjuk egy bankhoz. Ő nem nyúl le, pénze is van. Cserébe már látott rohadt sok projektet, és objektíven fel tudja mérni, hogy valóban jó ötlet-e, vagy csak leszállt a fejedre a rózsaszín köd.

2013. szept. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor menj a befektetőhöz, amikor már úgy áll az ötlet vagy cég, hogy a megvalósítás nélküled szinte lehetetlen, vagy nagyon nagy helyzeti előnyöd miatt nem éri meg mással vagy másik céggel csinálni. Csak olyan befektetőhöz menj, aki tényleg a pénzét szeretné gyarapítani, tehát le kell kérdezned a befektetődet. Olvasd el ezt a honlapot [link] az összes cikk elolvasása után már képben leszel és tudni fogod hogyan védd meg az ötletedet és mikor menj befektetőhöz. (A honlap és a tudásanyag sajnos nem az enyém és még pénzt sem fizetnek a reklámért. :) )
2013. szept. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból tudom, amerika és anglia után, hogy nagyon nincs olyan étterem, a világon, amit már ne csináltak volna meg. Még itt M.o.-n is volt sok próbálkozás, de a legtöbb becsődölt. Pizza Hut pl. Mára egy helyen van az országban, EU többi részén meg nagyon jól megy nekik.

Elhiszem, hogy egyedinek gondolod, de keress rá ilyenre angolul, meg fogsz lepődni.

2013. szept. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem éttermen gondolkozom, hanem egy építhető wellness terméken iparművészettel összekötve. Fényterápiás kabinok.
2013. szept. 7. 13:38
 6/8 A kérdező kommentje:
És ezzel így semmit sem mondtam el... de még pár szó, és bárki nekiállhatna nélkülem is, szóval.
2013. szept. 7. 13:39
 7/8 anonim ***** válasza:

"És ezzel így semmit sem mondtam el... de még pár szó, és bárki nekiállhatna nélkülem is, szóval."


És akkor mi lenne? Ha nem vagy különleges, akkor hiába titkolózol, legfeljebb majd az indulásod után fognak lemásolni. Akkor mire mentél vele?


Hidd el nekem, a vállalkozás LEGKISEBB része az ötlet. Te meg ezt véded a legjobban. Persze azért, mert még soha nem vállalkoztál, és még nincs is más, amit védhetnél. Pénzt pedig EZÉRT nem fogsz kapni, nem más okból.


Ha kezdőként vállalkozni akarsz, és ráadásul nincs is pénzed rá, akkor azt javaslom, egy olyan ötlettel kezdj, ami másnak már sikerült. Ahol 100 kocsma van, megél a 101. is. És ha jön egy 102., aki a konkurenciád lesz, meg sem fogod érezni.


Népművészeti wellnesstermékre meg eddig sem volt igény, jó eséllyel ezután sem lesz. De ha mégis lesz, és jön akár csak egyetlen konkurens cég, mit csinálsz? Elvitte a piacod felét. És valószínűleg ő már egy rutinos vállalkozó lesz, tehát pikk-pakk kiüt téged a nyeregből.

2013. szept. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez az ötlet annyira egyedi max. 1 embert érdekelne téged! Ennek ellenére sok sikert a semmihez...
2013. szept. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!