Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Igaz az, hogy kötelezővé...

Spongya Bob Kocka kérdése:

Igaz az, hogy kötelezővé akarják tenni az egyetemi diploma meglétét egyéni vállalkozás indításához?

Figyelt kérdés
Halottam egy jogi karon lévő ismerősömtől, hogy egy egyéni vállalkozás indításához a vállalkozónak diplomára lesz szüksége. Tehát a tevékenységhez szükséges szakmai végzettség vagy alkalmazottnak aminek van olyanja, alaptőke, vállalkozói igazolvány és erkölcsi bizonyítvány mellett most már diplomának is kell majd lennie? Miféle dolog ez?

2013. dec. 25. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség, nem igaz.
2013. dec. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez volt a nap kérdése, köszönjük! :D

Természetesen hülyeség!

2013. dec. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Vályog vető,gyógynövény gyűjtő,kútásó kisiparosoknak?Teher-fuvarozó,szippantós??Gondolkozz!!!
2013. dec. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
sz@rban lesz akkor az a vállalkozóként működő kőműves kinek csak 8 általánosa van.
2013. dec. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a jogász ismerősöd azt érthette félre, hogy vannak vállalkozások, amihez szükséges végzettség. Pl. ügyvédi irodát csak jogász végzettségű ember nyithat, de személyi edzést sem csinálhat akárki egyéni válllalkozóként (kell hozzá végzettség!)
2013. dec. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amúgy vállalkozói igazolvány, és erkölcsi bizonyítvány sem kell hozzá...
2013. dec. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De az kell meg be kell jegyeztetni a cégbíróságon!
2013. dec. 26. 15:57
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én nagy bajban vagyok, mert csak bejelentettem a tevékenység megkezdését, és másnap egyéni vállalkozó voltam. :D
2013. dec. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sok olyan vállalkozó van akinek csak érettségije vagy hozzá OKJ-s papírja van.


Pl egy műkörmösnek/kozmetikusnak vagy ács/bádogos, ékszerésznek mi a fenének diploma?


Ha ez igaz, akkor lázadás lesz, mert több 100e ember kerül iskolapadba, amit nem fog tudni megfizetni.

2014. jan. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

iskolapadba, amit nem fog tudni megfizetni.

Szerintem a tudás nem pénz kérdése. Focizni tud? Nem,és,ha megfizetem?(Hofi-klasszikus)

De mi van azokkal a szakmákkal, vállalkozásokkal,ahol nincs is egyetemi szak? Pl:fa-kitermelő,fodrász??

2014. jan. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!