Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Elmesélnéd, hogy te mikor...

Elmesélnéd, hogy te mikor fordultál kölcsönhöz a vállalkozásodban? Az elejétől kezdve úgy indultál? És kölcsönnek hála mert kilábaltál vagy az volt az utolsó szög?

Figyelt kérdés

2014. jan. 26. 09:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Az első vállalkozásomat egy hipermarket bevásárló kártyájából alapítottam, 0 pénzbeli tőkével, de jó üzleti kapcsolatokkal és megalapozott üzleti tervvel. Így nem volt nagy teher visszafizetni rövid időn belül 250 ezer forintot.


Utána már nem volt szükségem szervesen az üzlethez hitelre, amíg online végeztem a tevékenységet. Később a fejlesztéshez kellett igénybe vennem kölcsönt, amikor fizikális üzletet is nyitottam és főállású lettem. Végül a 2008-as válság tette be a kaput (visszaesett a forgalom, nemzetközi elszámolások kaotikusak voltak az árfolyam ingadozások miatt), amivel együtt több beszállító partnert is felszámoltak. Így külső forrásból fizettem vissza a felvett hitelt a meghatározott 10 év helyett, 2 éven belül.


Szóval kölcsönt, csak akkor érdemes, ha megalapozott az üzleti elképzelés, mert egyébként meg nem is adnak rá pénzt. Vagy megoldod más forrásból, de az meg elég rizikós, ha a gyenge pénzügyi és üzleti tervezéssel magadat is becsapod és nem tudod visszafizetni abból a tevékenységből, amire felvetted.

2014. jan. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!