Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan lehetek sikeres/kereset...

Hogyan lehetek sikeres/keresett vállalkozó?

Figyelt kérdés
Nem nagyképűségből mondom, de tehetséges, igényes webdesigner és grafikus vagyok. Nem tanfolyamon tanultam, magamtól és ezért sokkal egyedibb a stílusom. Volt már pár munkám, de semmi tartós/komolyabb és őszintén fogalmam sincs, hogyan tudnék folyamatosan munkákat szerezni.
2014. okt. 20. 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Küldj referenciákat üzenetben, és talán tudok neked segíteni.
2014. okt. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Csinálj minél több honlapot, ha kell elején bagóért.

Lesz így sok referenciád, amire aztán tudsz hivatkozni.

2014. okt. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Itt kezdődik a problémám... kiinek csináljak honlapot bagóért és aztán kinek hivatkozzak? Próbáltam már kisebb vállalkozásokat felkeresni, de senki nem vett komolyan :/
2014. okt. 20. 21:21
 4/12 anonim ***** válasza:
hirdesd magad akkor ingyen.
2014. okt. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
csinálj egy honlapot amivel magad adod el.
2014. okt. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Fura, mert én nem is vagyok webdesigner, mégis mindig megtalálnak, hogy csináljak nekik honlapot. :) Családtagok és azok ismerősei, meg akikkel valaha szóba álltam. Eleinte csináld ingyen, úgy biztosan lesz kinek! És hát hirdesd magad kreatívan, mindenhol. Apróhirdetések a neten, Körzeti reklám újságok, cserebannerek, Youtube videók, stb.
2014. okt. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én programozó vagyok, és nem látok ki a munkák/megkeresések alól.

Ha jó vagy, akkor megtalálnak.


A másik, hogy ha valóban jó dizájner vagy, akkor művész lélek. A művész lelkeknek mindig van valami ihlete, alkotói vágya. Mi programozók is művészek vagyunk, csak kicsit másképp. Ezért van az, hogy mindig pörgök valamin, alkotok valamit, kutatok, tanulok. Így lett egy tonna referenciám kezdőként.


Ha semmi ötleted nincs, hogy milyen munkákat csinálj hobbiból, akkor ott probléma van. Akkor nem vagy jó dizájner.

2014. okt. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hobbiból csinálok sok mindent, a portfólióm 70%-a ilyen "kitalált munka". Nem ezzel van a baj, hanem, hogy nem tudom honnan szerezzek megrendelőket/ügyfeleket, talán nem vagyok elég "pofátlan", hogy eladjam magam :/
2014. okt. 20. 22:16
 9/12 anonim ***** válasza:

Kapcsolatokat kell építeni.


Kezdetben jó ha alkalmazottként dolgozol, megismersz új embereket. Sok melóhelyen működik az alábbi eset:


Pl van egy programozó kollégád, akinek már vannak kapcsolatai, és neki jönnek a melók. Egyik projektjéhez kell egy grafikus, és téged kér fel, mert közel vagy, meg látja, hogy jól dolgozol.


Így lesz munkád is, és ha azt is ügyesen csinálod, akkor legközelebb is keresni fog, és ha másnak is kell meló, téged fog ajánlani. Ezt több és több emberrel eljátszod és lesz a végén egy kapcsolati köröd.


A másik lehetőség, de inkább a fenti mellett párhuzamosan:

böngészed a hirdetéseket. prog.hu, weblabor.hu hup.hu

Ilyen helyeken mindig hirdetnek alkalmi melókat, grafikusit is.

Jelentkezel rá, küldöd a referenciákat, és ha tényleg ügyes vagy, akkor kiválasztanak és megkapod a melót. Pénzed is lesz és gyarapodik a kapcsolati tökéd.


Persze a vállalkozás nehéz dolog, kezdetben úgyis feketén kell csinálnod, mert senki se akarja kifizetni neked az áfát pluszba, plusz neked se egyszerű havonta minimum 50ezret kitermelni csak a cégre.


Ha lesz elég megrendelőd, akkor lehet agyalni a legális oldalán.

2014. okt. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nekem keszitenel egy weboldalt?
2014. okt. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!