Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállakozó szakképzetség...

Egyéni vállakozó szakképzetség nélkül?

Figyelt kérdés
Egyetemen tanulok informatikát és szeretném kamatoztatni a már megszerzett tudásomat, ezt egyéni vállalkozóként terveztem. Viszont az olvastam hogy "Több tevékenységi kör szakképzettséghez, illetve engedélyhez kötött". Kérdésem tehát az lenne, hogy hogy oldahtó meg mégis hogy egyéni vállalkozó lehessek?

2014. nov. 19. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Először azt nézd meg, hogy akikre alapozod a bevételt milyen tevékenységi kört kérnek, szerveznek ki hozzád.


Az határozza meg a tevékenységi köröd, az meg meghatározza, hogy kell hozzá képestés vagy sem.


Pl tanácsadáshoz nem szokott kelleni, egy rendszergazdához már igen, de ahhoz meg nem feltétlen jó, ha épp csak webprogramozást tanulsz.


Felsőoktatásban pl nálunk első éven ha minden igaz kapják a Ciscot is, azzal már hálózatépítést vihetsz.. és így tovább.


De mindenek előtt érdemes azt megnézni, hogy lesz-e annyi bevételed fixen, ami ki is termeli a vállalkozásod fenntartási, havi költségeit, mert addig feleslegesen váltod csak ki.

2014. nov. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönm szépen a válaszod, abban tudsz egy kicsit segíteni hogy hol tudom megnézni hogy milyen tevékenységi körhöz kell szakképesítés? Jelen pillanatban a 620101 620103 620104 az amiben gondolkozok.

Próbáltam rákeresni, de legközelebb a nive oldala vitt.


[link]


itt azt tudtam meg, hogy számítógépes szoftver értékesítése esetén a 21/2010 NFGM jogszabály vonatkozna rám, viszont ha jól tudom a megrendelésre írt szoftver az nem minősül értékesítésnek (sem a weboldalak készítése). Az én általam végezni kívánt tevékenység tehát nincs benne a listában így arra jutottam hogy nem szükséges a tavékenység végzéséhez szakképzés. Kérlek erősíts meg vagy cáfolj rá.

2014. nov. 19. 15:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt le van írva mihez mi kell..


[link]

2014. nov. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
programozás és weblapoz ha nincs az elején állandó munkád rá meg kellene érdeklődni a navnál, hogy a 7-es adószámmal végezheted -e? Felesleges lenne pl. évente 2 oldalért járulékokat fizetni.
2014. nov. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!