Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha valaki adna ötleteket,...

Ha valaki adna ötleteket, tanácsokat, hogy gazdag vállalkozó legyél, akkor adnál neki úgymond "sikerdíjat"?

Figyelt kérdés
Ha igen,akkor mennyit?Mármint a tiszta bevételed hány százalékát?(Ez csak elméleti kérdés,nekem nincsnek efféle ambícióim,hogy ötleteket adjak.)

2014. nov. 19. 19:13
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem lenne előtte kikötve,hogy bármennyit is kellene adnia a vállalkozónak.Az ötlet,és tanácsadó a vállalkozóra bízná,hogy ad e pénzt,és ha igen,akkor mennyit. Tudom,hogy ez így egy kicsit fura,de tegyük fel,hogy ez egy nagyon naív ötletgazda,és nem a pénzre megy,hanem az a lételeme,hogy problémákat oldjon meg,és kezdő vállalkozóknak segítsen.
2014. nov. 19. 19:18
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze. a % megegyezés kérdése. Ha ő csak az ötletet adja és minden más munka rám marad akkor nem sokat, ha kiveszi a részét a munkából, akkor többet. 50-50%ba is belemennék.
2014. nov. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyilván nem tenném bele a pénzem olyan vállalkozásba, amihez nem értek, csak mert valaki azt mondja, hogy gazdag leszek.


És ha tevékenyen részt vesz az ötletgazda, akkor azt nem teszi ingyen, az elején leszögezi, mennyi az annyi.

2014. nov. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez tisztán pszichológia alapú és nem pénzügyi dolog. Létezik egy ún. maslow-piramis.


Ha hiteles, vagyis maga is gazdag és "csak milliomos képző" ötlete van, akkor nem kér pénzt érte.


Mivel az ő igénye magasabb rendű a pénznél. Nem a pénz motiválja, hanem az önmegvalósítás, amit abban lát, hogy segítsen másoknak, vagy ahogy írtad is orvosoljon egy, vagy több összetett problémát, vagy problémakört.


Vannak ilyenek, de ők nem fognak ezekért az ötletekért pénzt kérni. Ugyanakkor, amit pl itt mondtok a kockázati tőkések nem ez a kategória. Aki pénzt ad bele és kér X százalék tulajdonrészt, majd megszabja hogy mennyi százalékkal pörögjön az neki vissza és mennyi idő alatt, mindezt úgy, hogy lehet szakértelem nélkül is - beleszól az ügymenetbe.


És a kettő között van az, amit pl én is csinálok inkubátorként, hogy nem feltétlenül az anyagi érdek motivál abban, hogy másoknak segítsek, hanem azzal nekem valamilyen pozitív externáliám is lesz abból, ha valakinek segítek és ő tud változtatni az életén.


Leegyszerűsítve, pl. van egy üres házam, másnak meg kellene hely ahhoz, hogy bele kezdjen valamilyen vállalkozásba, akkor nem azt fogom mondani, hogy piaci áron, - vagy mivel a fizetőképes kereslet szükségként éli meg, hogy neki kellene az az üres ház bérlésre és még a piacitól magasabb árat mondok neki, hogy nekem jó sok befolyjon havonta - hanem jóval az alatt, 3 évig, amíg fel nem fut a biznisze csak töredékét fizesse a piaci árnak bérleti díjként. Én meg annyit nyerek vele, hogy nincs költségem a házzal kapcsolatban, amit eddig csak fizettem, miközben üresen állt, hiszen áron alul eladni sem érdemes, ha nem létszükség.. Mindenki jól jár. A vállalkozó költséget minimalizál, ergo stabilabb lesz a működése, alacsonyabb áron is dolgozhat, amivel versenyelőnyre tehet szert. Én jól járok, az ingatlan állaga az állásában nem romlik tovább. Az olcsóbb árakkal meg az ügyfelek is jól járnak. És még a -magasabb cél , ami az én célom pl. - az olyan kis településeken, ahova kutya sem fektet be napjainkban és értéktelenednek el sorra az ingatlanok, elindul egy kis helyi gazdaságfejlesztés, pár embernek lesz munkahelye és megélhetése stabilan, míg az ügyfelek kevesebbet költenek , így több marad a zsebükben, amiből az egyéb kiadásaikat, számláikat jobb likviditás mellett tudják rendezni. Az én ingatlanom értéke pedig nő. És ha több ilyen kezdeményezés elindul, akkor hosszabb távon lehet hogy más ingatlanok értéke is nő, ami meg húzza fel a többi pár ezer fő ingatlanjának értékét.

2014. nov. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Még annyit ehhez, hogy tipikusan vannak olyan önjelölt sikeremberek is, akik fizetett hirdetésben is felhívják a figyelmed arra, hogy "megmutatom hogyan legyél milliomos" ezzel-azzal (pl. ilyenek a forex, mlm,internetes pénzkeresés,stb)


Ahol és akik pénzt kérnek előre azért, hogy megmutassák neked. Na, ők a hiteltelenek. Majd, ha valóban lesz abból valami amit ők mondanak, akkor lehet sikerdíjat adni, addig viszont nem Te kerested őket, hanem ők Téged marketing eszközökkel. Ezért, akkor mutassák meg és ha működik, majd akkor fizeted azt, abból amit megkeresel vele amiben megállapodtatok az elején.

2014. nov. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!