Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szoktak olyat csinálni, hogy...

Szoktak olyat csinálni, hogy vesznek hitelre egy lakast melyet rögtön bérbe is kiadnak és az albérlők által fizetett pézből fizetik a havi törlesztőt?

Figyelt kérdés

Ezáltal a hitel lejárta után lesz egy lakás amit gyakorlatilag a bérlők kifizettek. Persze lehet a havi tőrlesztő nagyobb mint amit a bérlők adnak, ezt nem tudom.

Lehet egyáltalán ilyet csinálni? Megéri?



2014. nov. 30. 23:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
77%

Ha ennyit tudsz a bérbeadásról, akkor olvass még sokat, mielőtt belevágsz, különben nagyot fogsz bukni.


A lakbér aligha fogja kitermelni a teljes törlesztőrészletet, és számolj azzal, hogy a lakás árának felét önerő címén az elején bele kell tolnod, tehát igazából a fél lakás törlesztőjét adja ki az egész lakás bérleti díja, ha egyáltalán. Most padlón vannak a kamatok, mégis éppen csak stagnálnak a vételárak. Innen a kamatok csak nőhetnek, és ha ez bekövetkezik, a vételárak ismét csökkenni fognak. A törlesztőd nőni fog, az ingatlanod értéke csökkenni, a tőketartozásod viszont marad. Vagyis adott esetben "víz alá kerül" az ingatlanod. Ha buksz, az önerőt is bukod.


Ha mákod van, akkor minden hónap ötödikén ott a lakbér a számládon. Ha peched van, akkor kifogsz egy nemfizető bérlőt, akitől minimum hónapokig, de ha elbénázod, akár évekig is tart megszabadulnod, közben milliós kárt csinál neked.


A bérlőkeresést, menedzselést, karbantartást, könyvelést csinálhatod magad, akkor idődbe kerül, vagy csináltathatod mással, akkor pénzedbe kerül, ami a hozamodat apasztja.


Ha ma veszel egy szinte új, 10-20 éve épült lakást, az harminc év múlva egy lesz a 4-5 évtizedes, ki tudja mennyire karbantartott és divatos lakások közül. Nézd meg, hogy a ma 40-50 éve épült, akkoriban divatos épületek közül ma melyek értékesek, karbantartottak, jól kiadhatók: a panelok? A nagy és pazarló családi házak? A kockaházak? 30 éve ki mondta volna meg, hogy a belvárosi bérházak lesznek értékesek ma? A jövő megtippelésekor ezt a bizonytalanságot is be kell kalkulálnod.

2014. dec. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
35%
10 Igazad van, a mi lakásunk több, mint 100 éves az Astorián, ár alatt vettük, nem volt drága, folyamatosan újítják fel, az hülyeség, hogy semmit nem fog érni 30 év múlva. A másik hülyeség az az, hogy egy évben csak 10-11 hónapig lesz kiadva az ingatlan. Folyamatosan ki lesz adva, a bérlők sem szeretnék havonta másik lakásba költözni. Ahhoz már nagyon rossz minóségű lakást kell venni, hogy folyamatosan kiköltözzön belőle mindenki.
2014. dec. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező! Itt nagyon buta válaszok vannak. Ha valaki még bérbe sem tud adni egy lakást, azzal már komoly gondok vannak. Kevés egyszerűbb dolog létezik ennél. Tapasztalatból mondom. Nyilván nem egy 80-as években épült energiazabáló 200 nm-es kertes házat akarsz venni bérbeadásra, vagy egy lepusztult panelt. Normális társasházi lakást simán ki lehet adni, újépítésűt még inkább. Ne hallgass a "magyar mentalitásra": semmit se lehet, semmi se jó, stb. Csak a hitel törlesztőjét nézd meg alaposan, mert ha az megugrik, feljebb megy, akkor bukhatod az egész bizniszt, én pont így vettem mélyen áron alul egy lakást, az előző tulajdonos befektetésnek vette, de olyan magas lett a törlesztő, hogy inkább kiszállt az egészből, de az még a devizahiteles korszakban volt, most nem tudom mennyire biztonságos a hitelfelvétel.
2014. dec. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
94%

Mielőtt egymás torkának ugrik a jónép, olvassák el ezt az összefoglalót / elemzést. Aztán a saját pénét mindenki arra költi, amire csak szeretné:


[link]

2014. dec. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
55%

Ha esetleg érdekel a gyakorlat, akkor ajánlom ezt a kérdésemet, feléd mint "befektető":


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-vall..


Könyvelő mihez kell egyébként? Adószámos magánszemélyként végezheti, adóbevallást meg talán meg tudja csinálni magának is.

2014. dec. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
55%

Ez a cikk kb. vicc kategória - már bocsánat.


Több, mint 10 éve építettünk egy társasházat bérbeadás céljából. Minden viccet félretéve kb. egy órába (!!!) telt kiadni az utolsó ürülő lakást benne. A kulcs az, hogy hol van.


Amúgy 2004 márciusában lett kész a ház, mai napig olyan az állapota, mintha új lenne. A trükk, hogy normális anyagokból van és karban van tartva, illetve nincs kiadva mindenféle talpas tenyeres parasztnak aki szétcseszi, mert MEGTEHETI AZ EMBER, hogy válogat a bérlők között. Könnyedén.


A teljes megtérülés kb. 15 év és az ingatlan alig veszít ennyi idő alatt az értékéből.


Jelenleg meg Budapesten a kis méretű lakásokat (25-50 nm között) elképesztően könnyű kiadni, mert hatalmas a kereslet és nagyon kevés a kínálat.


Az megint egy másik kérdés, hogy hitelből megéri-e nekifutni, hiszen abban ott a kockázat, hogy mi van ha elmarad a bevétel és saját zsebből kell fizetni a törlesztőrészletet.


De megtakarításnak jelenleg jobb az ingatlan, mint bármilyen banki konstrukció.

2014. dec. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
55%
16-nak nagyon igaza van. Könnyű kiadni, gond nincs vele, ezért felesleges a csúnya, rossz bérlővel riogatni, kevés a kiadó lakás, engem is rengetegen keresnek, hogy egyszerűen nem tudnak beköltözni sehová, mert nincs lakás Bp.-en. Ha nem tudod kiadni a lakásodat, akkor akármelyik ingatlanos talál neked 1 nap alatt bérlőt. Szerintem jó befektetés ha van pénzed, hitelből pedig nem tudom megéri-e, de talán egy pénzügyi tanácsadóval kellene megbeszélned, mert ahogy elnézem, itt sokan olyanok is írnak, akik még életükben nem adtak ki lakást, így az ő véleményük, hacsak nem szakmabeliek, nem mérvadó.
2014. dec. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:28

Budapesti, kis méretű, új építésű, normálisan meg van csinálva - még jó, hogy könnyen ki lehet adni.

De van egy olyan érzésem, hogy a lakáspiac egy nagyon kis szelete az ilyen típusú lakások.

2014. dec. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
55%
18 Nekünk van a családban 8 ker rossz részén lakás, ki van adva, a bérlővel nincs gond, van Kőbányán majdnem panel, beton társasház, lepusztult, régi, több éve ugyanazzal a bérlővel, nincs gond, mondanom se kell talán, hogy ezek nagyon olcsó lakások voltak. Oké, az tény, hogy én is sok lakást néztem már meg és mondtam, hogy szó nem lehet róla, hogy megvegyem, de nem átesni a ló túloldalára, nemcsak a budai újépítésűt lehet kiadni, sőt, szerintem azt nehezebb, mert szegény a magyar és inkább az olcsóbb lakást választja.
2014. dec. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
77%

# 18


Nyilván, de ha az ember BEFEKTETÉSNEK vesz egy lakást akkor nem egy peremkerületi 46'-ban újáépített vályogházat fog kiszemelni bérbeadásra.


Amúgy a Hungária körúton belül és Budán kb. mindent ki lehet adni, legyen az akármilyen putri környék vagy romos ótvar.

2014. dec. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!