Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Létezik, hogy valaki kitört...

Létezik, hogy valaki kitört az átlag életből (szegénységből) MLM által?

Figyelt kérdés

Tegnap hívtak MLM rendszerbe.

Azért kérdezem, mert egyfolytában ,mondták, hogy alig van kiút a gyári melóból, átlag fizu semmire nem elég (kb 110-140E Ft) stb... És nem halad az ember semerre átlag fizetéssel.

Ezzel tökéletesen egyet is értek. Viszont az e területen tapasztalt embereket szeretném megkérdezni csak kíváncsiságból.

Sokat hallottam már a Multi Level Marketingről és utána is néztem mi is ez.

Elhiszem, hogy sikeresek azok, akik az elején kezdik el és sokat zsebelnek be ha az alattuk lévő vonalon szorgosan dolgoznak az illetők.

Az érdekelne, ha egy átlagember (aki nem az elején kezdte, hanem utólag hívták) valaha csatlakozott ilyen rendszerbe, ért el sikereket úgy, hogy ott bírta hagyni az állását, mert szinte az már akkor feleslegessé vált? Létezhet, hogy akkor is működne?



2014. okt. 29. 06:58
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
43%
létezhet
2014. okt. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
72%
Több, mint 99%-a az embereknek megbánja, anyagi veszteséggel száll ki belőle, és a kapcsolati hálóját is szétcseszi azzal, hogy minden ismerősének és barátjának megpróbál eladni valami trágyát.
2014. okt. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim válasza:
69%
Előttem lévő jól mondja. Ez csak arra jó, hogy tönkreteszi az emberi kapcsolatokat, mivel először mindenki az ismeretségi körében próbálja meg eladni a szarokat. Persze azt tanítják, hogy legyél rámenős, mert olyan nincs, hogy valakinek nem kell a csoda szarod, emiatt aztán elég sok barátság és családi kapcsolat megromlik.
2014. okt. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
35%

Létezhetne, ha egy komplett városnyi embert sikerülne még magad alá szervezned, valamint ha napi 10 órát házalnál.

Ergo gyakorlatilag nincs ilyen.

Az MLM nem más, mint egy erősen manipulatív átverés, amivel csak az a pár ember jár jól, azok, akik már az elején ott voltak, és ennél fogva rengeteg embert be tudtak szervezni maguk alá. Na, ők tényleg keresnek belőle annyit, hogy ne kelljen mellette dolgozniuk.

Te viszont garantáltan nem fogsz. Jobb esetben lesz havi párezer, vagy esetleg ha nagyon nagy szerencséd van, 10-20 ezer forint bevételed úgy, hogy minde szabadidődet az MLM veszi el, és a fél környék már a redőnyt is lehúzza, ha meglát téged közeledni.


Ahogy már mondtam, az egész az átverésen és a hitegetésen alapul. Ki ne szeretne százezreket keresni úgy, hogy igazából egy percet sem dolgozik érte? Ezt minden MLM-es elhinti. Főleg a rosszul kereső embereket csábítják el ezzel a dumával, akik reálisan nem valószínű, hogy sokkal feljebb jutnának a létrán. Nem véletlen, hogy ügyvédet, orvost, könyvelőt, mérnököt soha nem látsz az MLM-esek között.

Engem már többször be próbáltak szervezni, és nekem is elhintették a szokásos beetető szöveget, hogy nagyságrendekkel többet kereshetnék, mint a pedagógusi fizetésem, és 1-2 év, és ott is hagyhatom a munkámat, mert annyit fogok keresni. Mondta ezt az, aki saját bevallása szerint évek óta csinálja, de csak délután 5-től ért rá, mert 4-ig dolgozik.

Akkor miről beszélünk? :D

2014. okt. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
36%
Simon! Mérnök vagyok, MLM-ből élek. Nem az elején kezdtem. Most akkor mi van? Kíváncsi vagyok a véleményedre.
2014. okt. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
46%

Igen, én meg a római Pápa vagyok, és én is MLM-ből élek.


Viccet félretéve: nem kétlem, hogy ne lenne sehol a világon orvos, mérnök, ügyvéd, stb. MLM-es. Csupán nagyon elenyésző az arányuk, és akik vannak, és abból élnek, bizony nem ma kezdtek el vele foglalkozni.

De ha te azt állítód, hogy tavaly csöppentél bele, és jobban keresel, mint mérnökként, akkor vagy mérnökként vagy elképesztően csapnivaló, vagy nem mondasz igazat.

2014. okt. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
59%

"nem kétlem, hogy ne lenne sehol a világon orvos, mérnök, ügyvéd, stb. MLM-es. Csupán nagyon elenyésző az arányuk"


Mint mérnök, nem tudom értelmezni a "nagyon elenyésző"-t. Szeretnél előhozakodni valami számmal? Vagy jó akár összehasonlításként is: 100 MLM-esből hány mérnök van, 100 NEM MLM-esből hány mérnök van...


A szavahihetőségem és a mérnöki teljesítményem szerintem nem idevaló, de szívesen elárulok neked egy titkot, amit még hasznosíthatsz a remélhetőleg hosszú életed alatt: Jobb, ha kétkedéssel, és kérdésekkel állsz a világ elé, mint ha magabiztosan állítasz olyan dolgot, amit igazából nem is vizsgáltál meg nemhogy alaposan, de sehogyan sem.


Ha igényes vagy arra, hogy milyen gondolatok hagyják el az elmédet, szerintem érdemes utánajárni pár dolognak.


Tehát a te helyedben én biztosan keresnék a neten orvost, ügyvédet, mérnököt és könyvelőt, akik MLM-ben dolgoznak. Vagy megkérnék valakit, akit ismerek, és MLM-mel foglalkozik, hogy mutasson nekem, ő biztosan ismer ilyet. Aztán ha találnék, kiírnám ide, hogy mindenki lássa, fejlődőképes vagyok...


De nem vagyok a helyedben, és te valószínűleg nem akarsz utánajárni. És ez tökéletesen rendben van, csak ez jelez valamit a gondolataiddal kapcsolatos igényességedről. És szerintem nagy hiba, ha pont a pedagósusaink képtelenek a tanulásra.


Az, hogy az ismerősöd elhintette, hogy mennyit kereshetsz, nos, az igaz. És az ő sikertelensége egyáltalán nem jelzi azt, hogy te tudnál-e sikeres lenni, vagy nem. Az egyetlen hibát az ismerősöd ott vétette, hogy nem ismerte fel, hogy a jelenlegi gondolkozásoddal, tanulásra való hajlamod hiányában valóban nincs esélyed egy új szakmában egy vállalkozást sikerre vinned.

2014. okt. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
45%
Létezhet, csak két dolog kell hozzá. Az egyik, hogy iszonyatosan kommunikatívnak kell lenned, tehát ha te vagy az, akit le sem lehet lőni, annyit beszélsz, és jól meg tudsz győzni embereket, akkor van esélyed. A másik, hogy legyél annyira gerinctelen, hogy ne érdekeljen, hogy a sz*r termékedet sózod rá olyan emberekre 20-szoros áron, akiknek igazából semmi szükségük rá, csak ha például egészségügyi terméket árulsz, akkor elhitetted velük, hogyha nem veszik meg, keserves kínok között fognak meghalni rákban és a családjuknak ezt végig kell majd nézniük.
2014. okt. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
63%

Döbbenetes, hogy milyen sokan összetévesztik a hálózatépítést a házaló kereskedelemmel... Nem csak külsősök persze. Sok MLM tag valóban elkezdi vegzálni az ismerőseit a termékeivel... Tévúton jár, az ilyen ki is hullik általában.


A hálózatépítés nem működne, ha szükség lenne hozzá kifinomult eladói trükkökre... Az eladás csak keveseknek sikerül, a hálózatépítésben viszont pont az a lényeg, hogy ne én legyek kifinomult, hanem tudjak valamit, amit hatékonyan tovább is tudok adni, és mások is meg tudják csinálni. A hálózatépítés fogyasztói hálózaton alapul. Tehát nem okosan eladni kell tudni, hanem okosan fogyasztani. Magát meg viszonylag ritkán tudja átverni az ember.. (Néha persze sikerül..)

2014. okt. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
58%

Kedves kérdező.

Olyan emberektől akarsz megbízható információt akik nem foglalkoznak az MLM-mel csak véleményük van?

Ilyenekkel Dunát lehet rekeszteni főleg Magyarországon. Itt mindenki jobban ért mindenhez, mint az aki valójában ezzel foglalkozik.



Menj és keresd meg azt az embert aki neked megmutatta ezt az üzletet. Kérd meg, hogy mutasson olyan embert a környezetében aki 2-3 éve kezdte el és már van egy stabil hálózata és jövedelme.


Ha megérted, hogy nem azon múlik az eredmény, hogy ki mikor kezdte, hanem azon, hogy ki mennyi munkát tett bele, akkor rájössz, hogy bármi lehetséges.

Vannak akik még az Amway, FLP stb indulásakor léptek be és még mindig az alsó szintek valamelyikén vannak. És vannak olyanok akik 2-3 éve kezdték el és 700-1000e Ft-os jövedelemmel rendelkeznek.


Ami pedig a kapcsolatokat illeti. Az MLM a kapcsolat építésén alapszik. Azon, hogy jó kapcsolatokat építs ki a vevőkkel és az emberekkel és nem azon, hogy lerombold a kapcsolataidat. Mivel ha lerombolod, akkor esélyed sincs arra, hogy hálózatot építs. Ez nem az a szakma, ahol egyszer átversz valakit akit utána soha nem látsz. Főleg, hogy a hálózatban a vásárlók aránya 90% feletti. Vagyis ezek azok az emberek akik hajlandóak újra és újra megvásárolni a termékeket. Minden kereskedelemmel foglalkozó cég célja, hogy a vásárló elégedett legyen és újra tőle vásároljon. Mivel ebből van a folyamatos bevétel.


Ha valóban hiteles információt akarsz, akkor keresd fel a szponzort és beszélgess vele. Sőt nézd meg, hogy hogyan dolgozik. Meg fogja engedni, hogy ott legyél amikor telefonál vagy amikor szponzorál valakit. Abból láthatod, hogy hogyan működik a gyakorlatban.


A fentiekhez egy fontos dolog ami csak akkor áll fenn,

hogyha nem piramisjátékba csöppentél, hanem tényleg MLM-be.

2014. okt. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!