Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha egy egytagú Kft. Megkárosít...

Ha egy egytagú Kft. Megkárosított, akkor feljelenthetem a tulajdonost vagy a céget kell?

Figyelt kérdés
Átvert egy cég, egyszemélyes Kft. Ugyan az a tulaj és az ügyvezető is egyben, alkalmazottuk nincsen. Feljelenthetem a tulajdonost vagy magát a céget kell? A pénzt nyílván a cégnek utaltam, de a tulajdonos vert át ami ebben az esetben csalás kategória. Mit tegyek?

2014. dec. 14. 11:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A ceggel allsz szerzodeses viszonyban, tehat a ceget kell perelned is.
2014. dec. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
77%

Mitől lenne ez a tulaj csalása? A cég kapott pénzt tőled valamiért, amit gondolom nem teljesített szerződésszerűen. A cégtől tudsz követelni, ha neki utaltál. Az, hogy mi történt beszéld meg egy ügyvéddel, hogy milyen utakon szerezhetsz jogot az igazadnak, vagy a pénzednek legrövidebben és legolcsóbban, amiért most még többet kell rááldoznod, mert illeték nélkül, vagy ingyen nem fogják elindítani a peres eljárást, vagy fizetési meghagyást. Az más kérdés, hogy ha Neked lesz igazad a végén, akkor azokat is rajta hajtják majd be.


Attól, hogy csalással megvádolod meg még nem feltétlen kerül vissza a pénzed. Az ügyvezető korlátolt felelősségű társaságot hozott létre, így nem minden esetben felel saját vagyonával. Max. végrehajtás alá teszik, aminek lehet a vége a felszámolás. Ahol meg megint nem biztos, hogy Te leszel az első helyen, ha többfelé is tartozik.


Nem árt, ha legközelebb előbb megnézed kivel és mire is szerződsz. Vannak erre már jó módszerek, hogy elkerüld az ilyen eseteket, vagy legalább korlátlan felelősség mellett vond felelősségre. De szerintem minden vállalkozásnak van legalább egy ilyen sztorija, amiből tanul(hat).

2014. dec. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!