Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van, aki tud otthoni sütésből/...

Van, aki tud otthoni sütésből/készítésből mellékesen keresni?

Figyelt kérdés
Pl. kókuszgolyó, pizza, különböző sütikkel, mert ezt szívesen csinálnám mindkét félnek megérő áron, csak ezt hogy lehetne kivitelezni?

2015. febr. 1. 12:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%

Tudom hogy van ilyen, de ez nem túl biztonságos. Egyszer kap el benneteket az ÁNTSZ és hidegre is tesznek. Arról nem is beszélve, hogy bármennyire is ügyelsz a higiéniára a tudtodon kívül is hordozhatsz olyan kórokozókat, amik rád talán nincsenek hatással, de a vevőid kórházba is kerülhetnek tőle. Az allergén alapanyagokról nem is beszélve. Vagy csak általánosságban arról, hogy a beszerzett élelmiszerek sem ellenőrzött eredetűek, a tárolásuk milyenségét és minőségét pedig senki nem tudja igazolni.


Légyszi a saját és mások érdekében is, ne csinálj ilyesmit.

2015. febr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mindenesetre titokban, mert ez adócsalás. A gatyád is rámegy, ha megbuksz vele.
2015. febr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%

...csak jelzem, hogy az ántsz-nek nem sok köze van hozzá, ha a biztonságról beszélünk, akkor az állategészségügy, és az élelmiszer lánc biztonsági hatóság köt bele, és büntet.


De ezek elhanyagolható büntetések a nav büntetéshez képest!

2015. febr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mondjuk az jellemző lenne a NAV-ra, ha a kis embereket büntetnék, meg úgy az egész országra is talán.


1-es: Én dolgoztam már többször is étteremben, vagy kajával kapcsolatosan, és sose néztek semmire kórokozóra meg. :D Sőt elmondom, h betegen is dolgoztam már, és szted kit érdekelt?


A beszerzett élelmiszereket pedig sztem ellenőrzik az üzletekben, az átlagember is onnan vásárol sztem, vagy ezt nem értem igazán, az allergén dolgokat meg főleg nem.

2015. febr. 1. 13:51
 5/14 anonim ***** válasza:

"1-es: Én dolgoztam már többször is étteremben, vagy kajával kapcsolatosan, és sose néztek semmire kórokozóra meg. :D Sőt elmondom, h betegen is dolgoztam már, és szted kit érdekelt?"


Elég szomorú. Nem akarom tudni, hogy milyen helyen dolgoztál. A legtöbb olyan helyen ugyanis, ahol az ember közvetlen kapcsolatba kerül az étellel kötelező a személyi higiénés orvosi alkalmassági vizsgálat, még idénymunkánál is. Szóval légyszi olyan helyet ne vegyél követendő példának, ahol ezt elmulasztották, a betegen dolgozást pedig nem is kommentálom.

Persze kinek mi, lehet, hogy egyszer jól jöttél ki belőle, de őszintén kívánom, hogy legközelebb te kapj egy jó kis hányós-fosós vírust egy beteg személyzeti tagtól ételen keresztül, aztán majd kétszer is meggondolod mennyire poénos ez.


"A beszerzett élelmiszereket pedig sztem ellenőrzik az üzletekben, az átlagember is onnan vásárol sztem, vagy ezt nem értem igazán, az allergén dolgokat meg főleg nem."


Te tényleg ennyire primitív vagy, vagy csak tetteted? Egy étteremben vagy bárhol, ahol élelmiszert árusítanak fel vannak tüntetve az allergén összetevők az ételekben, és külön ügyelnek erre. Az átlagember pedig nem onnét vásárol, ahonnét az éttermek szerzik be az alapanyagokat, ugyanis ők általában saját, ellenőrzött beszerzőkkel dolgoznak (nem bemennek a Lidl-be és leemelnek egy karton vajat a hűtőpolcról). A Marika néni piaci répáira meg ki tudja hány kutya hugyozott rá, amit te hazaviszel.

2015. febr. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Te nagyokos, milyen vizsgálatra gondolsz már? Arra, h megnézik a vérnyomásomat, meg a pulzusomat, meg kérnek egy vérvételt, meg egy tüdőszűrőt? Mindenhol csak ennyit néznek, egy eléggé ellenőrzött étteremben voltam, de mit takar neked egy személyi higiéniás vizsgálat, írd már le, kíváncsi vagyok.


A jókívánságodat dugd fel a hátsódba szépen, ekkora paraszt nem lehetsz.


Én nemtom, h honnan szerzik be pl. az átlagemberek a sajtot, sztem ők is boltba mennek ezért pl. Egyébként sztem a piacon árusító emberkéket is nézegetik néha, de lényegtelen is, de az tuti, h egy étteremben, ahol én voltam, a főnök, meg egy pizzériában szintén a főnök maga vásárolta a dolgokat, és igen, szépen leemelte a legolcsóbbat, h jól menjen az üzlet, jaaa, és szépen a húgyos répát is megvette, mert piacra sokat járkált az éttermes, szted minden egyes terméket ellenőriznek amúgy, mert sztem nagyon nincs rá kapacitás, legalábbis ezt gondolom.

2015. febr. 1. 15:16
 7/14 anonim ***** válasza:

Addig nincs baj míg nincs baj!

Értsd ezt úgy, hogy ha valaki vesz az általad készített

(egyébként rendben lévő termékből), de megbetegszik valami mástól, (nem is tehetsz róla, de összeszed egy ételmérgezést) a kórházban kiderül tuti téged is megkötnek, ha meg az is bebizonyosodik, hogy pénzért és rendszeresen csináltad a NAV tuti megszeretget.

2015. febr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

utolsó, megjegyzem, h miből készült a termék, amúgy meg ez olyan dolog, h néha sztem előfordul olyan is, h a boltban vett cuccoktól lesznek rosszul, a NAV-os részt hagyjuk már, azt felfogtam. :)


De mindenkinek köszi, ezt valszeg úgy csinálják sokan, h ismeretségi körből, terjed a híre, ha jó...

2015. febr. 2. 08:07
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, ismerősön keresztül mehet ez. Nekem is van ilyen ismerősöm, aki egyedi tortákat csinál.

Én azt akartam mondani a "bajos" résszel, hogy kerülhetsz te bajba más hülyesége miatt.

2015. febr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az biztos, bár egy tortacsinálást sztem lehet anyagi ellenszolgáltatás nélkül is csinálni.
2015. febr. 2. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!