Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Fodrászkodás szakma nélkül....

Fodrászkodás szakma nélkül. Illegális?

Figyelt kérdés
Családi, és baráti körben én vágom az emberek haját (természetesen ingyen), és nagyon meg vannak velem elégedve, és a rokonaim azt mondták, hogy nyithatnék egy szalont, szívesen támogatnák anyagilag (garázs van, hajvágó, ritkító ollóim, hajformázó kellékeim vannak, egyedül a sampon festék stb-re kell kiadni) .. A probléma az, hogy nincs hozzá semmilyen szakmai papírom. Igazából számítógép szerelő a szakmám, érettségizni jövőre fogok. A fodrászatot csak 1-2 évig csinálnám, amíg nincs más állandó bevételszerzési lehetőségem. Ez így törvénybe ütközik?

2015. febr. 13. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Vállalkozónak kell lenned. Legalább egyéninek, s mint ilyen kell, hogy legyen szakképzettséged.
2015. febr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hmm.. :/ Köszönöm szépen!
2015. febr. 13. 13:18
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen illegális.

Te csak azt hiszed, hogy egyedül samponra és festékre kell kiadni.

Egy fodrásznak is sok eszköze van, és a professzionális dolgok elég sokba kerülnek, vagy te százasbolti dolgokkal akarod megoldani? Egy profi olló, hajszárító több tízezer ft.

Ki kell termelni a rezsit, ami villanyszámla, fűtés, vízdíj.

Ha legálisan akarnád csinálni, be kell szerezni az engedélyeket, amiket egy sima garázsra meg sem kapnál. Itt már eleve rendelkezned kellene a papírokkal, de ezen túl pl. egy üzlethelyiségben feltétlenül kell lennie mellékhelyiségnek, ami egy garázsként fujnkcionáló helyiségben nincs. De víz, zuhany a hajmosáshoz van? Van annak a garázsnak ablaka, vagy neonfénynél akarsz hajszíneket mutogatni a vendégnek? ez mind-mind költséges átalakítás.

Kérelem esetén kimegy majd az ÁNTSZ, az önkormányzat, és engedély akkor van, ha mindent rendben találnak.

HA mindezzel nem számoltál, és illegálisan csinálnád, akkor rövid úton fel fognak jelenteni, mert hidd el, rosszakaró mindig van.

nem javaslom neked, hogy illegálisan csináld.

volt régen egy ismerősöm, akinek kiszőkítette a haját a fodrász. vagy túl erős hidrogént használt, vagy túl sokáig hagyta rajta, nem tudom, de az ismerősömnek konkrétan leégett a hosszú haja. ami maradt, az meg egyből letört, ha hozzáért. igen, szó szerint letört. nőként visszanöveszteni a hosszú hajat több év... én tuti nem hagynám annyiban, ha így járnék.

a másik, hogy ha valaki allergiás valamelyik termék egyik összetevőjére, akkor legrosszabb esetben meg is fulladhat, vagy olyan allergiás reakciói lehetnek, hogy orvoshoz kell vele menni, egy egy feldühödött vendég ki tudja, mire képes, főleg ha megtudja, hogy nincs is papírod arról, amit csinálsz.

a professzionális termékek is azért kellenek, mert azok teszteltek, nem váltanak ki allergiás reakciót. én még nem láttam fodrásznál rossmann-os sampont. és nyilván a biztonságos terméket rendesen meg is kell fizetni.

2015. febr. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kell hozzá végzettség: vegyszereket használ, mindet ismernie kell és a festés sem egyszerű, van. hogy 5ből kevernek ki egy színt. Ismerned kell a színskálát, másképp festesz egy szőke hajat még szőkébbre, másképp egy barnát, másképp egy gesztenyebarnát, utóbbinál a vörös pigmentek miatt lilát, szürkét kell kenned (hamvasítás) és minden esetben ezt is tudnod kell a színskála alapján. Minden hajtípusnál más-más sampont, balzsamot kell használnod, nem egyszerű egy dauer, Marcell-hullám sem. Nem véletlenül szakma, de van OKJ 2 éves fodrászképzés.
2015. febr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Abba is érdemes lenne belegondolni, hogy lejáratod a többieket is, akik tanulták ezt. Az emberek hajlamosak az általánosításra. Nem az marad meg bennük, hogy Gizike kontár, hanem az, hogy a fodrászok ilyenek.
2015. febr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De annyit szeretnék leszögezni, hogy az aki a szőkítést így elrontja az igen béna fodrász lehetett, mert én több, mint 1 évig szőke voltam, magamnak csináltam (hidrogénnel) és mégis egészséges volt a hajam.. De egyébként festeni is jól tudok, mint mondtam, több embernek én csinálom a haját, és kapnék támogatást is, ezért gondoltam, hogy nyitnék egy szalont, de nem voltam tisztában ennek a menetével ezért kérdeztem meg.. De azért nem kéne egyből olyan megjegyzéseket tenni, hogy lejáratnék ezzel másokat.. Attól még, hogy valakinek nincs valamiről papírja, még értheti ugyanolyan jól (vagy jobban) a dolgát, mint az akinek van.. Én pl. egész életembe 2x voltam fodrásznál, mindkét alkalommal rémes hajat vágtak nekem.. Mutattam képet nekik, mindkettő vállig érő haj volt, de nekem fülig felvágták.. Pedig nekik ott lógott a falon a fodrász bizonyítványuk.. Erről ennyit.. Nem csak iskolában lehet tanulni.. Én pl unokatesómtól tanultam meg, akinek fodrász szakmája (is) van, de nem ebben helyezkedett el..
2015. febr. 18. 21:18
 7/11 anonim válasza:
Hát én a tudásodba most nem kötnék bele, mert gőzöm sincs róla, de én a helyedben max. úgy csinálnám, hogy neten hirdetem, és nyilván feketén menne a dolog, de egy kis pénzed így is lenne.
2015. márc. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Lotti25 válasza:
50%

Mondok én neked valamit...a fodrászat nem egy típusú haj elkészítéséből áll. Az hogy te megtudsz (megnézem én azt ) egy fazont vágni, vagy , egy színű feketére képes vagy befesteni egy hajat ( ehhez nem kell tudomány ) na kérlek ,ettől nem leszel fodrász. A szakma nem itt kezdődik..és nem is itt ér véget .

Egy valamit kérdeznèk csak ... Elmennél e önjelölt orvoshoz...vakbèl műtétre? Vagy...fogorvoshoz a szomszéd nénhez....akinek se papírja se háttér tudása nincs .. orvosi diploma meg pláné...na akkor most tedd fel a kérdést újra , hogy fontos e a végzettség vagy nem ? Az , hogy elrontotta a fodrász a hajad.. annyiban különbözik attól amit te akarsz csinálni ,hogy ő legalább hivatalos és számon kérhető. Vállalja a munkája után a felelősséget, és felelőssègre is vonható. Hivatalosan.. és te ? Ha hibazol? "Mosom kezeim?" Ja és akkor a büntetèsről amit szakmai bizonyítvány hiányában kapnàl ...arról szerintem nincs mit írni.. Remélem kijózanító pár mondat volt ez neked . Ha szeretnél valamit kezdeni ebben a szakmában menj azon az úton , amin el kell indulni...azaz iskola. 2evig 3evig , mint a többiek.

2021. júl. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8-as! Hat éves a kérdés. Gondolod, még aktuális?
2021. júl. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én ismerek valakit aki papír nélkül trükközve egy szakemberrel csinálja, igaz ő borbély. De még a 8 általános se biztos, hogy megvan neki, nemhogy egy szakma.

Én se értem, hogy lehet? Ha alkalmazottat vesz fel attól neki még nem lesz papírja!!!

márc. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!