Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Fodrászkodás szakma nélkül....

Fodrászkodás szakma nélkül. Illegális?

Figyelt kérdés
Családi, és baráti körben én vágom az emberek haját (természetesen ingyen), és nagyon meg vannak velem elégedve, és a rokonaim azt mondták, hogy nyithatnék egy szalont, szívesen támogatnák anyagilag (garázs van, hajvágó, ritkító ollóim, hajformázó kellékeim vannak, egyedül a sampon festék stb-re kell kiadni) .. A probléma az, hogy nincs hozzá semmilyen szakmai papírom. Igazából számítógép szerelő a szakmám, érettségizni jövőre fogok. A fodrászatot csak 1-2 évig csinálnám, amíg nincs más állandó bevételszerzési lehetőségem. Ez így törvénybe ütközik?

2015. febr. 13. 13:02
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Igaz több éves kommentek, de így évek elteltével felnőtt fejjel azért szeretnék rájuk reagálni.. Egyrészt, attól még hogy nem tanult valaki valamit, még nem jelenti, hogy segghülye hozzá, ezért látatlanban kétségbevonni valakinek a hozzáértését szerintem nem szép dolog. Tény, hogy az én esetemben nem erről volt szó, de ismerek olyat akinek a családja visz vállalkozást, és az illető megtanult mindent a szüleitől, hébe-hóba segít is nekik, bármit meg tud csinálni, papírja viszont nincs róla. Másrészt, tizenéves voltam akkor mikor írtam a posztot, csak mint elképzelés merült fel, és érdekelt, hogy mi szükséges hozzá, hogy legálisan végezzem, nyilván azért tettem fel a kérdést, mert fekán nem állt szándékomban bármit is csinálni. Nem tudom ezért miért kellett olyan stílusban válaszolni amilyenben sokan tettétek, de kedves egészségetekre.


UI.: Nyugodjon le mindenki a p..ba nem lettem fodrász :D

márc. 26. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!