Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért van az, hogy mindenki...

Miért van az, hogy mindenki pénzt akar csinálni és nem értéket teremteni?

Figyelt kérdés

Heti 3-5 kérdés van hogy milyen vállalkozásba érdemes fogni...miért nem azt kérdezik maguktól hogy milyen értéket tudok teremteni amiért mások fizetnek?


Pl. egy webshop, ha jó árakkal és megbízhatóan működik, akkor értéket teremt. De ugyanez igaz egy cukrászdára is. Vagy bármilyen más üzletre.


Ha pedig van érték, akkor azért az emberek fizetnek, tehát van pénz is...de ha a pénz a kiinduló pont, akkor hogyan várja valaki hogy sikeres lesz?


2015. júl. 21. 19:06
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/110 anonim ***** válasza:

Látom unatkozol :-))


Ez az ábra mennyiben igazolja a fenti állításodat?


"Pl. egy webshop, ha jó árakkal és megbízhatóan működik, akkor értéket teremt."

2015. júl. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/110 A kérdező kommentje:

Először zárjuk le ezt a részt.


Tehát,


1) hol dőlt meg a logika,


2) és milyen halmazelméleti mellényúlást vétettem?

2015. júl. 24. 18:34
 103/110 anonim ***** válasza:

Ott, hogy Más-nak tüntetted fel a Tescot a webshoptól.


Miközben az maga is webshop többek között.


Valamint nem értem, hogy a rajzod alapján, mi az a másik két elem a kereskedelmi tevékenységek halmazában, ami nem Tesco és mik azok amik a Tescon belül találhatók?

2015. júl. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/110 A kérdező kommentje:

"Ott, hogy Más-nak tüntetted fel a Tescot a webshoptól."


Mert ez így is van. A Tesco más mint a webshop. Ez a rajzból is elég világosan látszik. Nem azonos a két részhalmaz! Nem lehet azonosságot tenni a kettő közé, mert az egyik része a másiknak!


"mi az a másik két elem a kereskedelmi tevékenységek halmazában, ami nem Tesco és mik azok amik a Tescon belül találhatók"


Ez egy diagram ami az elemek és részhalmazok kapcsolatát mutatja be. A pontok tetszőleges kereskedelmi tevékenységeket jelölnek, a magyarázat szempontjából lényegtelen a konkrét jelentésük.


A kérdés:

Szerinted a Tesco MINDEN lehetséges kereskedelmi tevékenységet lefed?


Mert ha nem, akkor van létjogosultsága a pontoknak a Tesco részhalmazon kívül.


Tehát a kérdés még nyitott, hol hibáztam?

2015. júl. 24. 21:08
 105/110 A kérdező kommentje:

Utánanéztem hogy a pontok milyen konkrét dolgokat jelölhetnek. A következő kereskedelmi tevékenységek léteznek:

- webáruház

- kiskereskedelem

- nagykereskedelem

- katalógusos értékesítés

- közvetítés (ügynök/bróker)

- telefonos értékesítés

- televíziós értékesítés (TV Shop)

- mozgóbolt (mozgóárus)

- automata (jegy automata, kóla automata, stb.)


Ezzel egyetértesz? Vehetünk ki a listából, adhatunk is hozzá, igazából nem lényeges.


A Tesco ennek a listának csak egy részét végzi (nem az összeset). Ami ezek közül nincs a Tesco részhalmazban, azok a kívül eső pontok.


De hangsúlyozom újból, a pontok száma nem lényeges a diagramon. Ez a lista (vagy bármilyen más, módosított lista) nem teszi tönkre a diagramot: ugyanúgy igaz marad belőle megállapítható állítások.

2015. júl. 24. 21:28
 106/110 anonim ***** válasza:

Vagyis a pontok tetszőlegesek, szubjektív tényezők? :-))


Ha a nagykereskedelem a Tescon belül létezik , akkor azon kívül nem is létezhet, a kereskedelmi tevékenységek halmazában?


Mi a helyzet a Tescoban található kávé automatákkal?

Azok hol helyezkednek el a diagramban és a felsorolásodban, (ami nem túl szakszerű)?

2015. júl. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/110 anonim ***** válasza:

[link]


45-46-47-es "halmazok" és azok "részhalmazai"


Nem lehet, hogy ezekből kellene halmazokat és részhalmazokat formázni, és a metszéspontba tenni egy elemet, ami lehet pl. a Tesco?


Talán hitelsebeb lenne, ha már az alapító okiratban is ezeket kell feltüntetni egy kereskedelmi vállalkozásnak és más értelmet kapna és hihetőbbé válna, mint a Tesco eleme a nagykereskedelem, holott szerintem a Tesco csak egy elem(cég) , aki nagykereskedelemmel is foglalkozik.


Hogy pontosan mi minden mással (annak a halmaznak a metszéspontjába írva), annak utána nézhetsz az e-cegjegyzek.hu-n is.


De te tudod, a matek a Te területed, a kereskedelem és vállalkozástan már láthatóan nem annyira, hiába hogy az eredeti kérdésed arra vonatkozott :-)

2015. júl. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/110 A kérdező kommentje:
Jól van, nyertél. Igazad van mindenben. Köszönöm hogy megmutattad nekem az igazságot. Le a kalappal előtted.
2015. júl. 25. 08:32
 109/110 anonim ***** válasza:

Csak abból a szempontból kérdezem, mert a "deriválás" során alkalmazni kell az értékek mellett (jog)szabályokat is. Ha pedig azokat alkalmazzuk, akkor nyilván nem az "utánanéztem", vagy esetleg wikipédia szócikk, hanem a kereskedelmi vállalkozásokra vonatkozó hatályos (jog)szabályok lesznek a mérvadók szerintem.


Így elkerülhető, többek között pl. az a megállapításod, hogy ha valakinek van egy üzlete, ahol nincs vásárlói forgalom, csak piacképtelen kínálat, az nem számít kereskedelmi tevékenységnek.

2015. júl. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/110 A kérdező kommentje:
Jól van, értelek. Én nem érek fel a te tudásodhoz és a te tapasztalatodhoz a vállalkozások terén. Sőt, az is látható hogy matematika tudásban is alulmaradtam. Kezet fogok veled és megköszönöm hogy segítettél.
2015. júl. 25. 10:18
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!