Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Albérletben lakom, most...

Mrolahferenc kérdése:

Albérletben lakom, most váltom ki a vállalkozóit, a székhelyem nem itt van hanem tőle 300km-re, az albérlet díját el tudom költségként számolni, ha igen akkor annak milyen adminisztratív teendői vannak?

Figyelt kérdés
Az egyik tevékenységem miatt kell itt lennem, ami ugyan nem a legnagyobb bevételi forrás, de indokolt, hogy itt legyek. Az albérleti költségeim úgy néznek ki 80e ami az albérleti díj+ a csekkek(gáz+villany) nem az én nevemre jön hanem a tulajéra. Szerződést már írtunk csak az mint magánszemély kötöttem magánszeméllyel, az a szerződés esetleg nem elég a költségem igazolására?

#vállalkozás #vállalkozói költség
2015. aug. 17. 19:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Milyen vállalkozóit váltasz ki, milyen adózásban leszel, ezeket mind nem tudjuk. Ha vállakozó leszel, mindenképpen kell egy könyvelőt keresned - tőle tudod ezt megkérdezni.


Magánvéleményem: nem hinném, hogy el tudod számolni: egyéni vállalkozóként a saját néven bejelentett lakás = telephelynél sem lehet a közös költségnek még csak egy részét sem levonni. csak a rezsi egy részét. Ráadásul, ha nem is a Te neveden van, akkor pláne...

2015. aug. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!