Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Örököltem egy Kft-ben 30%...

Örököltem egy Kft-ben 30% tulajdonrészt, a másik tulajnak van 70%-a tulajdonrésze. Tudok csinálni bármit vagy egy nagy nulla ez?

Figyelt kérdés
Tehát ketten vagyunk tulajdonosok 30-70 arányban, felajánlottam a többségi tulajdonosnak hogy megveheti a 30%-om, de mondta hogy csak jelképes összegért (magyarul ingyen) veszi át, mert úgy sincs semmi jogom így. Igaza van?
2016. ápr. 7. 17:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

....


Azért ez nem így működik. Az reális lehet bármilyen vállalatnál, hogy tart egy bizonyos biztonsági %-ot kp-ban. Pl. egy cégnél, ami ikerházakat épít simán reális egy pár tízmilliós tartalék, mert kell a működéshez. Ugyan ennél a cégnél nem reális 200 milliót felhalmozni, mondván "jó ha van", miközben osztalékot nem fizet....


Mint mondtam neked ezen kérdésekben az ügyvezető és a közgyűlés dönt. A közgyűlésen nyilván leszavaznak, az ügyvezető meg a többségi tulajdonos. Ezért kell a körmére nézni, hogy hova tünteti el a nyereséget (mert ha jól értem szerinted van bőven nyereség), ugyanis ha eltünteti akkor a te 30%-odat is eltünteti, ami hűtlen kezelés és börtön jár érte, ha tudod bizonyítani...


Ennyi és nem több. Ha ez alapján nem tudsz lépni akkor teljesen mindegy, úgyis ki fognak semmizni.

2016. ápr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
De úgy ügyeskedik hogy legyen pár millió forint tartalék és az ő magas fizetése, osztalék meg nincs, mert nincs nyereség hivatalosan.
2016. ápr. 8. 19:51
 13/15 anonim ***** válasza:
Erre ne haragudj nem tudok mit mondani... Akkor könyveld el, hogy a hajadra kenheted a tulajdonrészed.
2016. ápr. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
De ne töketlenkedj! Én is voltam egy nagyon hasonló, helyzetbe amint szóba került a könyvek átvizsgálása meg a rendőrség azonnal együttműködőbb lett az illető. Téged se vesz komolyan, keress egy ügyvédet majd ő tud segíteni.
2016. ápr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
csak nem értek hozzá, én nem tudtam hogy amit csinál az illegális.
2016. ápr. 9. 07:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!