Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Manapság bevett szokás, hogy...

Manapság bevett szokás, hogy egy vállalkozónak saját cége van, de nem ő irányítja?

Figyelt kérdés

Úgy értem, mintha csak papíron lenne ő a cégvezető, de nem ő a főnök.


Ez egy elterjedt szokás mostanában?


Mi az oka, ha valaki így "vezet" egy céget?


2016. jún. 8. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Sztem főleg befektetőknél lehetséges ez, ahol a befektető a nagy hasznot leveszi, de nem értannyira szakmailag és nem is annyira lelkes, mint az ötletgazda így ő irányít.

Vagy lehet egyszerűen ő a tőkés a csapatban és nincs ideje /esetleg több cég miatt is belefolyni.

2016. jún. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A főnökömnek saját cége van. Csak én dolgozom neki az üzletben, én vagyok az üzletvezető. A főnököm pedig sokat utazik külföldre, mert ott lett munkája.

Évek óta így működünk.

Máshol is tapasztalok ilyen - jól működő - felállást. A másik helyen a főnöknek sok boltja van, ezért ő sokat ingázik, a marketinggel és elszámolásokkal foglalkozik. A boltvezetést pedig másokra hagyja. Nem is lenne ideje üzletvezetőként dolgozni.

2016. aug. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezt én úgy értettem, hogy az egyik mindenben főnök, mindenben ő dönt, mindenkit ő utasít, a másikat is utasítja, hogy mit csináljon. De aláírási joga csak ennek a másiknak van, és a többi feladata mellett arra is utasítja, hogy írjon alá valamit.
2016. aug. 7. 13:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha mindenben főnök, akkor aláírása joga neki is van és akit még megbízott ezzel kapcsolatosan. Persze a hivatalos iratok tartalmazzák, ki és mit írhat alá, milyen jogosultságok, kötelességek vannak.

Utasíthatja ezt a másikat, hogy írjon alá valamit, de csak olyan témakörben, olyan iratot, amelyre vonatkozólag hivatalos írás született.

Amikor pont nem értem el a főnököm, alá kellett volna nekem írnom egy olyan hivatalos papírt, amivel kapcsolatosan nem született írásbeli egyezség, ezért ezt nem írtam alá. A főnököm külföldről megoldotta.

Viszont - a megszokottól eltérően - más beszállítótól érkezett áru, amivel kapcsolatosan szintén nem volt leírva, aláírhatom-e az átvételt, de mivel én rendeltem az árut, tudtam a jogos érkezéséről és mindenről, ezért ezt alá mertem írni. Nem ismeretlen szerződést írtam alá, hanem áru érkezésével kapcsolatos átvételi elismervényt kapott a szállító. Ez is más.

Szóval lehet mérlegelni, de egy üzletvezető csak olyan papírokat írhat alá, nem kényszeríthető semmi másra, ami a munkájával kapcsolatos szerződésben áll, azzal kapcsolatos.

2016. aug. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Aki az aláíró, úgy működik, mint egy báb. Aki a főfőnök az papíron nem szerepel a cégben, de ő dirigál.


Ez elterjedt felállás?

2016. aug. 7. 16:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Végül is lehet bábnak nevezni az aláírót...

Ha a főfőnök semmilyen papíron nem szerepel, akkor ő hivatalosan nem főnök.

Az előfordulhat, hogy egy családban valaki a cégvezető, pl. a férj és pl. az anyósát bízza meg, hogy ellenőrizzen valamit az üzletben.

1. Vagy teljesíted az anyós kérését, mivel a főnököd korábban felvilágosított, hogy az anyós szava szent, de csak azt írsz alá, ami a jogszerűségen belül van,

2. Vagy nem teljesíted az anyós kérését, hiszen neki semmi köze nincs papíron az üzlethez, zavar, amiért ő dirigál a főfőnök helyett, hülyeségeket kér, nem jól látja a cég működését stb. de akkor számíthatsz a munkaviszony megszüntetésére, amire az anyós rábeszélheti a vejét.

Tehát van olyan, hogy valaki nem szerepel a cégben, de dirigálhat, mivel a cégvezető ezt korábban közölte az alkalmazottal.

2016. aug. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elterjedt felállás? Valakik így csinálják, valakik nem. Nem hiszem, hogy nagyon elterjedt lenne.
2016. aug. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!