Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kíváncsi vagyok a véleményedre...

Kíváncsi vagyok a véleményedre, szerinted lehet-e ebből sikeres vállalkozás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném, ha véleményt mondanátok az ötletemről, mely egy új nyelvtanulási módszerről szól: a kitöltés 6 kérdésből áll és 25mpet vesz igénybe.


Mindig az a probléma egy ötlettel, hogy nem kérdezik meg róla az embereket, csak vállalkoznak, így én most a gyakorikerdesek közösségének véleményét kérném :)


Őszintén kérlek, és nyugodtan írj megjegyzést/ötletet/konkrét tanácsot az ,,Egyéb" fülhöz.

docs.google.com/forms/d/1TxTww5YjXV0gs7r4yQaV_iF9EDaXUFHCTcEJCC336Oo/viewform?c=0&w=1


2016. jún. 20. 20:30
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
2016. jún. 20. 20:30
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
erre bármelyik ebook olvasó képes, még UV fény sem kell
2016. jún. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Ja de még egy PC-n is megoldható egy ingyenes programmal.
2016. jún. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Elkezdtem kitölteni, de utána elolvastam a hatalmas ötletet. Tudod ugye, hogy a Kindle szótárfunkciója pont ezt csinálja? Hogy a szövegben a nyomva tartott szónak megmutatja a szótári bejegyzését. Oké, te csak egyetlen jelentést írnál oda, azt ami éppen a történetbe illik, de az meg elég esetlen dolog volna, mert amikor ugyanannak a szónak egy másik jelentésével találkozik, akkor a kezdő nyelvtanuló simán azt hinné, hogy tudja mi a szó és félreértelmezné a mondatot. Amúgy meg vannak kétnyelvű könyvek is, amik tulajdonkéépen szintén ugyanezt szolgálják, mint a te ötleted, és legalább az egész mondat le van bennük fordítva. Ugyanis egy kezdő egyáltalán nem fogja tudni összerakni a bonyolultabb mondatokat akkor sem, ha ismeri az egyes szavakat külön-külön. Oké, ott nincs UV-fényes csilivili, és az egyik oldal angol, a másik magyar, de hát mi van akkor?
2016. jún. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm:D
2016. jún. 20. 20:41
 6/20 anonim ***** válasza:
74%

Az előbb kihagytam, hogy a Kindle-ben a fentieken kívül még kifejezetten nyelvtanulókat segítő funkció is van:


-a számodra ismeretlen szavakat kigyűjtetheted, hogy később gyakorold.

-kérheted, hogy a szónak ne rögtön a szótári bejegyzését mutassa, hanem tippet, segítséget adjon a jelentéséhez.

2016. jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

- Vajon az emberekben van annyi kitartás, hogy kiválasszák, az átlagos 5-6 jelentésből melyikkel lesz értelmes a mondat? Vagy általában kudarcba fullad? :P Szótárral sem tudnak sokszor idegennyelvű regényt olvasni, hiszen a szókapcsolat megfejtése körülményes.

- Van például egy One Click Translator nevű bővítmény. Tanult már meg valaki ezzel nyelvet vagy akár a Kindle-vel? Vagy egyszerűen abbamarad a motiváció 5 perc után? :) Ott van a One Click Translator - holnaptól mindenki beszélhetne 10 nyelvet, csak kattintgatnia kellene a cikkeken.Te szivesen használnád?


Egyébként van nekem is egy Kindle Paperwhite 2-m, és a szótár borzalmas számomra, mintha tényleg egy szótárt ütnék fel. Időigényes, mire átbogarászom. De ez csak az én meglátásom.:D Szerintem egy 5ezres szókincset biztosító könyv pár ezer ft-ért, ami előre ki van szótárazva, sok emberen segítene. De lehet elvakult vagyok. Mikor a nemet DSD c1 vizsgámat csináltam, mindent megadtam volna egy ilyen könyvért :D


Átgondolom természetesen, amiket írtatok,köszönöm a véleményeteket.

2016. jún. 20. 21:00
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, egy kindle alapján senki nem fog megtanulni egy nyelvet. Sajnos a te ötleted csak körülményesebb egy kindle-nél de nem jobb eszköz.
2016. jún. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ahogy látom legjobb megoldásnak eddig a Kindle ebook olvasót mondtátok. Jöhetnek más ötletek is, ha eszetekbe jut valami:D
2016. jún. 20. 21:02
 10/20 A kérdező kommentje:
Lehetséges:D
2016. jún. 20. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!