Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kíváncsi vagyok a véleményedre...

Kíváncsi vagyok a véleményedre, szerinted lehet-e ebből sikeres vállalkozás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném, ha véleményt mondanátok az ötletemről, mely egy új nyelvtanulási módszerről szól: a kitöltés 6 kérdésből áll és 25mpet vesz igénybe.


Mindig az a probléma egy ötlettel, hogy nem kérdezik meg róla az embereket, csak vállalkoznak, így én most a gyakorikerdesek közösségének véleményét kérném :)


Őszintén kérlek, és nyugodtan írj megjegyzést/ötletet/konkrét tanácsot az ,,Egyéb" fülhöz.

docs.google.com/forms/d/1TxTww5YjXV0gs7r4yQaV_iF9EDaXUFHCTcEJCC336Oo/viewform?c=0&w=1


2016. jún. 20. 20:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Hidd el, nem megbántani akarunk.


Én például imádok olvasni, két nyelven szoktam (magyar és angol), megőrülnék, ha a könyv dupla sorközökkel készülne, hogy elférjen a titkos szöveg, fél óra után az UV kapcsolgatásba is beleőrülnék.


Ezzel együtt, sok zseniális üzleti ötletre mondták már, hogy őrültség,lehet, hogy a Te ötleted lesz az új tamagoci vagy flappy bird :D

2016. jún. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem bántotok meg, azért kérdeztem itt, mert egyszerűen érdekel, vajon mit gondolnak mások. Köszi az őszinte szavakat :D Ha tudtok esetleg más módszert, amivel szavakat tanulnak az emberek, nyugodtan irjatok :)
2016. jún. 20. 21:05
 13/20 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld :)
2016. jún. 20. 21:08
 14/20 anonim ***** válasza:

Eléggé elferdíted a dolgot. Attól, hogy neked nem megy valami, másnak még mehet... Ráadásul, az adott könyv szókincsének nagy része nem feltétlen szükséges a boldogulásához. A kezdőd nem fogja segíteni ha sepciális szavakat tanul.

A másik pedig amit már írtam is, hogy az UV világítás nem segíti a mondat megértésében (mert úgyse tudod tükörfordításként értelmesen a szavak fölé írni az értelmüket úgy, hogy a magyar mondat is passzoljon). Lehet, hogy a Kindle segítségével sem értené a mondatot, de a lényeg az, hogy ha azzal nem, akkor a könyveddel sem.

Mint már írtam, ott vannak a kétnyelvű könyvek, amik pont, hogy a teljes mondatot tartalmazzák.

A kezdőknek amúgy sem regényekből kell nyelvet tanulniuk, hanem a nyelvtani alapokat kell lefektetniük, bármennyire is hihetetlennek tűnik ez.

Aztán ott van számukra kismillió szószedettel ellátott olvasmány.

ITT A LÉNYEG: Normális regény elolvasásába úgyis csak az fog belefogni, aki már középszint felé jár, neki pedig simán elég a szótárfunkció használata akár Kindle-n, akár az UV-könyvben, csak ugye a könyvedből nem okulthatna annyit, mert nem ismeri meg normálisan az adott szót (ha például a szövegben harmadik alakban lenne, akkor tényleg lenne még arra is hely, hogy a meghatározásán kívül, odaírd az első és a második alakját?).

Ha meg ilyen mesekönyvet meg butított szöveget akarsz, akkor miért választaná a tiéd, mikor jelentősen olcsóbban vesz ilyet szószedettel (hú, oké, szörnyű lehet odalapozni a fejezet végi szószedethez).

DE: csináld csak! Biztos lesz aki megveszi, legalább nem tudják majd letorrentezni, mint a nyelvkönyveket szokták.

2016. jún. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szókincset építeni az egyik legnehezebb dolog.


Az egyik nyelvvizsgámra vért izzadtam ezzel, a másik nyelvemnél pedig ajándékba kaptam valahogy magától nőtt (nem anyanyelv az sem).


Rengeteg ötlet volt már arra, hogy hogyan lehetne ezt könnyíteni, nagyon sok okos ember töprengett, kutatott, de az egyértelmű, hogy egyelőre senki sem találta meg a legjobb eszközt hozzá.


A magam részérő azt gondolom, hogy ez sem az (voltak már ehhez hasonló analóg és digitális próbálkozások), itt az UV fény adhat egy kis "mágiát", de ez sem a nyelvtanuláshoz, inkább csak érdekesség, afféle Harry Potter varázslat.


A másik probléma, hogy borzasztó digitális korban élünk, a hagyományos könyvnyomtatás minden téren haldoklik, az emberek interaktív tananyagokat, appokat (rengeteg szótanulós app is van), ebookokat keresnek, ezt nem hiszem, hogy meg lehet fordítani egy ilyen könyvvel (vagy bármilyen könyvvel)

2016. jún. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Van hangoskönyv.
2016. jún. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Mondjuk az tény,hogy ezzel középszintről felsőre hamarabb fel lehet lépni, mint a nulláról középre, hiszen utóbbi esetben lehet, hogy idegesítő lenne és egyáltalán nem célravezető ez a módszer.


Köszi a válaszokat, elgondolkozom mindegyiken :D

2016. jún. 20. 21:17
 18/20 anonim ***** válasza:

Majd legközelebb :)


(ui: egyébként nem túl jó ötlet egy korszakalkotó gondolatot a GYK-n megosztani, mert mire kettőt pislantasz, már valaki meg is valósította a terved)

2016. jún. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Dehát ez úgysem korszakalkotó ötlet, ki lopná el?

Mindent köszönök :)

2016. jún. 20. 21:29
 20/20 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos én valamiért nem tudom megnyitni, amit linkeltél.

Kíváncsi vagyok rá, mert én már általános iskolás korom óta tanulok angolt és szégyen de még nem vagyok nemhogy perfekt, de még felsőfokú szinten sem.

2016. jún. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!