Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Tudnátok nekem híres egyéni...

Tudnátok nekem híres egyéni vállalkozókat mondani? Egy egyetemi előadásra kellene, de sajnos sürget az idő

Figyelt kérdés
Nagyon megköszönném!
2016. okt. 3. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztosan egyéni vállalkozóra gondolsz? Azok nem szoktak nagy hírnévre szert tenni...
2016. okt. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
csoportokra lettünk osztva, és mindenkinek más jutott. Nekünk a szabad vállalkozók. A szempontok mindegyiknél ugyanazok, de én se találtam, ezért fordultam ide segítségért. De köszönöm a válaszod!
2016. okt. 3. 22:58
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Magyar vagy külföldi vagy mindegy?


Ha magyar, akkor Mészáros Lőrinc :D

2016. okt. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Pontosítok:


Ha magyar, akkor Mészáros Lőrinc :D és :-((((((

2016. okt. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Konkrét példa nem jut eszembe, de pl. újságírók között lenne érdemes körbenézni, mert azok gyakran szoktak egyéni vállalkozóként működni. Vagy aki valamilyen szellemi tevékenységgel foglalkozik, pl. könyvelők, fordítók, programozók.

Vagy ilyenre gondoltál, hogy kőműves, szobafestő, lakatos stb? Ilyenek nem igazán szoktak híresek lenni.

2016. okt. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Manapság rengeteg egyetemi professzor, tudós, kutató van, aki kényszer-vállalkozó is egyben, vagy spin-off cégeket vezet, mert a közalkalmazotti fizetés komolytalan ilyen színvonalú szakemberek esetén, másrészt mert az egyetemek az új kancellári rendszer miatt nem igazán alkalmasak komoly K+F projektek befogadására.
2016. okt. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
35%

Pedig van pár híres, nem is gondolnád, de az általa ismert leghíresebb étteremláncok, vagy szálloda is elkezdte valahol..

PL:

- A Hilton szállodalánc is önálló vállalkozásként indult (A vállalkozást 1919-ben alapította meg Conrad Hilton.)


- vagy a MC Donalds: Richard McDonald és Maurice McDonald testvérpár 1937-ben kezdett hot dogok árusításába, és olyan jól ment az üzlet, hogy 1940-ben a californiai Monroviában McDonald’s nevű éttermet nyitott.


- a Samsung anno Lee Byung-chul 1938-ban alapíotta a Samsung vállalatot. Halat, zöldségeket árult a cég.( EZ nem tudom, belefér-e a feladatba)


- ha pedig utazásszervezés:

Az utazásszervezői tevékenység kialakulása a 19. század közepén tevékenykedő,Thomas Cook nevéhez köthető. Ácsmester, baptista lelkész volt, az utazásszervező szakma megalapítója.Kitűnő vállalkozó is volt. Első utazását 1841-ben szervezte, 1866-ban az üzleti sikereken felbuzdulva irodát nyitott Londonban.


Most hirtelen csak ezek jutottak eszembe. :)

2016. okt. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!