Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy kell pontosan számlát...

Hogy kell pontosan számlát kiállítani?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem: nem vagyok könyvelő, vállalkozásban (családi) rám hárul többek között számlakiállítás.

Nem készpénzes számláról van szó.

Úgy "tanítottak" meg egy mondatban, hogy időszakra vonatkozó karbantartásra vonatkozóan, tehát folyamatos (negyedéves, féléves karbantartás) esetében a számlán a teljesítés kelte és a fizetési határidő (ez utóbbi egyenlő az esedékesség keltével) ugyanaz a dátum.

Ha eseti karbantartásról (azaz javításról) van szó, akkor a számla kelte mindig megegyezik a javítás napjával (munkalap dátumával).

2016. január 1-től uniós rendeletet vezettek be, ami nekem igencsak "feladja a leckét"..., létezik ehhez a rendelethez egy Excel táblázat, ami segítséget ad a számla dátumának helyes beállítására vonatkozóan. Be kell írni nekem a számla kiállításának napját, ez oké, be kell írni az esedékesség dátumát, ez utóbbit nem értem, mert éppen erre vagyok kíváncsi, hogy helyes fizetési dátumot írjak...., a táblázat az ÁFA teljesítés dátumát adja meg, ez utóbbi pedig fogalmam nincs, minek felel meg, ez az adat nem is szerepel a számlán.... Tehát: én arra lennék kíváncsi, hogy pl.: szeptember havi karbantartás esetében ez az uniós rendelkezés alapján mi legyen a fizetési határidő, azaz az esedékesség kelte...., de a táblázat ezt is kéri tőlem beírni ahhoz, hogy az ÁFA teljesítés időpontját kiszámolja nekem...., ez az ÁFA teljesítés időpontja nem is szerepel a számlán.

Ezek vannak:

számla kelte - teljesítés kelte, fizetési határidő, azaz az esedékesség kelte, ezek mint dátumok. A többi: számla sorszáma, számla tárgya stb. most nem lényegesek a kérdésem szempontjából.

Bocsánat, hogy ennyire tájékozatlan vagyok, de nem vagyok könyvelő....


2016. okt. 17. 22:07
 1/2 anonim ***** válasza:

A folyamatos teljesítéshez nem kell excel, csak józan ész, figyelj :)

VAn egy időszakod, amire számlázol, mondjuk negyedév, január 1-március 31-ig. Alapesetben az időszak vége a teljesítés, tehát március 31.

HA a számlát előtt állítod ki, és a fizetési határidőt is az időszak véginél előbbre határozod meg (mondjuk szla március 10, fizetés pedig márc 25), akkor a számla kiállítása a teljesítés.

Ha fizetni csak az időszak vége után kell, akkor pedig ez lesz a határidő, de ez nem lehet az időszak végénél 60 napnál távolabbi.


tehát 1. időszak vége a teljesítés

2. szla kelte ÉS fizetés korábbi, akkor a szla kelte

3. ha a fizetés későbbi, akkor a fizetés a teljesítés.

2016. okt. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2016. okt. 18. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!