Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit gondolsz, szerinted mi a...

Mit gondolsz, szerinted mi a legfontosabb tényező ahhoz, hogy anyagilag sikeres emberré válhass?

Figyelt kérdés

1.)Folyamatos tanulás és önmagam fejlesztése leginkább az adott területen belül, de azon kívül is az élet minden területén. [Olvasás, érdeklődés stb.]


2.)A tapasztalat a legfontosabb, az számít leginkább amit átél az ember és kiismer teljesen. [Beszélgetés sikeres emberekkel stb.]


3.)A kapcsolatok számítanak leginkább, ezért törekedni kell arra, hogy minél több emberrel ismerkedjünk meg az adott üzletágban.


4.)Állhatatosságra van a legnagyobb szükség, hogy akkor is csinálni kell amikor minden rosszra fordul.


5.) Mindre szükség van.


Nincs közte az, amire leginkább szükség van? Azt is szívesen elolvasnám, hogy szerinted mire van szükség ezeken kívül?

Fejtsd ki a véleményed, akár pozitív, akár negatív, érdekelne, hogy szerinted mi a "titka" a sikeres vállalkozásnak? Csak korruptan lehet? Vagy lehet teljesen szabályszerűen is sikeresen befutni?


Válaszaitokat köszönöm! :)



2016. nov. 6. 18:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Egyikre sincs szükség azok közül amit itt felsoroltál!


Tőke kell, amit kiadsz bérbe!


Az hogy tőke, vagy más ingóság vagy ingatlan formájában, már csak te döntöd el, meg a kereslet.


Ilyen egyszerű!

2016. nov. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ja, nagyon jo befektetni. :) Az is olyan, hogy vagy bejon, vagy nem.


Ismerosnek 10-en millaja van egy vallalkozasban, ha holnap azt mondana kene nem tudnak neki megadni. Osztalekot kap, de neha azt is kerni kell. Faxa.


Lakaskiadas: van akinek bejon, van akinek nem. Ismerek olyat aki 4 lakast adott el az elmult evekben es olyat is aki 4-et vett csak ugyanabban az epuletben.


Szerintem meg mindig az 1-es es a 4-es nyer.

Tanulast nem feltetlenul lexikalis tudasra ertem. Ismertem olyat, aki hot hulye volt ilyen teren, de az elethez meg kibaxott talpraesett. Meg is mondta magarol, hogy o tudja, hogy nem egy okos ember, de ha jon egy problema ugyis addig megy amig talal ra megoldast. - ez meg a kitartossag. Az elettapasztalatokat gyujtotte, valamint nem adta fel, csinalta a dolgat.


Masreszrol ismerek olyan ertelmisegi embereket: diplomast es "elitdiplomast" is, akit kiraknal pl. Szekszardon es nem tudna hazamenni, vagy legalabbis kicsit megszenvedne vele, mert eletkeptelenek.

2016. nov. 12. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2016. nov. 12. 10:22
 14/16 anonim ***** válasza:

Tény, kell olykor álarc. S vannak olyan helyzetek amikor igaz öszinte szavakat kell kimondani, s ha van valaki/k aki/k az ember keze alatt dolgoznak olykor igenis kell az elismerés (még ha szavakban is), de jelzi feléjük "nem vagy haszontalan" - sok helyen láthattam azt, hogy a 0 elismerés igenis bántja az embert, de a munkáltatók elfeledik: Ha nincs ember ki dolgozik, akkor ő nem lehetne főnök. ^^


Láttam pár helyzetet s éreztem az emberek közti visszataszító negatív érzelmeket s akkor csakis az futott át a fejemen: Ha lesz a vállalkozásomban más dolgozó annak megadom az elismerést.


Pl apámról hallottam a minap, hogy rosszabbodik az állapota... Szívén gépezet, ér csere...s az unoka tesója cégénél a jobb kéz apám. A stresz felemésztette az miatt jutott oda egészségügyi állapota.


Akkoriban mikor az ér elreped s majdnem meghalt, ott nyalta apám seggét meg hogy így-úgy támogatja...

Abból semmi se lett...mégtöbb munka, felelősség s a magán ügyi dolgait is apám intézte (pl ő családja)...de a fizetés egyre kevesebb és semmi javulás...

Nos egy ilyen főnöknek nem kellene a jól dolgozó jobb kezét levágni, de ő átgondolatlanul levágja.


S nem egy ilyen eset van...az a szomorú.

2016. nov. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Jó dolgozókkal (nem csak a közvetlen munkájára vonatkozik)jó haszon s sikeres a vállalkozás.
2016. nov. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Na ez a válasz elég elgondolkodtató volt! Köszönöm!
2016. nov. 13. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!